خطبه های نماز جمعه سلفچگان 6تیر 1399

جمعه، 6 تیر 1399

خطبه نماز جمعه 1399/4/6
کرامات حضرت معصومه سلام الله علیها و خود مراقبتی از کرونا

خطبه اول:بعد از سفارش به تقوا…..

خداوندمتعال را شاکریم که بعد از چند ماه تعطیلی نماز پر برکت و عبادی سیاسی جمعه امروز توفیق بازگشائی نماز جمعه و شرکت در آن را پیدا کردیم.

جا دارد برای همه مسلمین و شیعیانی که در این ایام خصوصا بخاطر بیماری کوید 19 و ویروس منحوس و دستساز کرونا از دنیا رفتنداز خداوند طلب مغفرت و رحمت کنیم و شادی روح همه آنها و پدر حقیر فاتحه ای را قرائت کنیم.

ایام نورانی و شادی آفرین دهه کرامت فاصله مابین میلاد کریمه اهلبیت فاطمه معصومه علیها سلام که توفیق هم جواری حرم این بانوی بزرگ را داریم و برادر بزرگوارشان حضرت شمس الشموس خسرو اقلیم طوس علی بن موسی الرضا علیه آلاف التحیه و الثنا را به محضر مقدس آقا و مولایما حجت بن الحسن ، رهبری معظم انقلاب،مراجع عظام تقلید و شما مردم مومن و نماز گزار روز جمعه تبریک عرض می کنم و از خداوند می خواهیم عیدی همه ما را در این ایام ظهور موفور السرور ولیش امام زمان مقرر بفرماید.

عزیزان اگر این بانوی بهشتی را الگوی بزرگ تقوا برای بانوان و تمام مردم قم و بلکه جهان معرفی کنیم قطعا حرفی کاملا صحیح گفته ایم چرا حرکت ایشان در مسیر تقوا و پرهیز از گناه به حدی بود که حضرت امام رضا علیه السلام به عنوان ولی خدا به ایشان لقب معصومه را دادند و فرمودند: (من زار المعصومه بقم کمن زارنی) هرکس معصومه را در قم زیارت کند همانند آن است که من را زیارت کرده باشد.

غیر از 14 معصوم تنها شخصیتی که نص بر عصمت او وجود دارد یعنی امام معصوم او را به عنوان معصوم معرفی کرده باشد فقط و فقط این بانوی بزرگواری است که ما توفیق آستان بوسی و همسایگی او نصیبمان شده است.

پس می تواند یک انسان غیر از  ائمه اطهار هم به شکلی زندگی کند و از گناه فاصله بگیرد که به درجاتی از عصمت برسد.

هر کدام از ما هم باید حد اقل تلاش خودمان را در مسیر ترک گناه و معصیت انجام بدهیم

بزرگواران دقت کنیم ما امامزاده زیاد داریم، حرم همگی هم به انسان نورانیت می دهد و زیارتشان آثار و برکات زیادی دارد اما تنها امامزاده ای که سه امام معصوم در مورد او فرموده باشند هر کسی او را زیارت کند بهشت بر او واجب می شود فقط حضرت معصومه علیها سلام است.

ان شا ا… همه ما مشمول شفاعت این بانوی بهشتی بشویم.

خطبه دوم:بعد از سفارش به تقوا….

با توجه به اینکه اولین هفته بازگشایی نماز جمعه است حرفهای بسیاری از جمله آتش سوزی مراتع مختلف بخش و عدم کمک رسانی ملی و استانی و رها کردن مردم گرفته تا مسائل مختلف ملی و بین المللی هست که باید گفت اما به جهت مراعات وضعیت کرونا که هنوز باید رعایت کرد خطبه ها را کوتاه می کنم و فقط به مساله حقوق بشر امریکائی اشاره می کنم که در هفته افشای حقوق بشر امریکائی قرار د اریم از ششم تا دوازدهم تیر ماه.

امریکائی که مظهر کشتار، نژادپرستی، استثمار جهانی و منفورترین دولت ناقض حقوق بشر است، سالهاست با ادعای حقوق بشر بر بسیاری از کشورهای دنیا مسلط شده فقط در این زمان حدود یک هفته در سالهای مختلف بزرگترین جنایات را در حق مردم ما روا داشته است سوء قصد به جان مقام معظم رهبری در ۶ تیرماه ۱۳۶۰ در مسجد ابوذر تهران، انفجار دفتر حزب جمهوری اسـلامی ایــران در ۷ تیرماه ۱۳۶۰ که منجر به شهادت مظلومانه شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش شد، بمباران شیمیایی شهر سردشت در ۷ تیرماه ۱۳۶۶، ترور آیت الله  صدوقی امام جمعه یزد در ۱۱ تیرماه ۱۳۶۰، مورد هدف قراردادن هواپیمای مسافربری ایران در آسمان خلیج فارس و شهادت ۲۹۰ نفر از مرد و زن و کودک بی گناه ایران اسلامی در 12 تیر ماه سال 1367نمونه کوچکی از این جنایات است.مردم ما از امریکا نفرت دارند.اینها ادعای مبارزه با تروریست را دارند ولی بزرگترین دولت تروریست طول تاریخ هستند.

اینها به مردم خودشان رحم نمی کنند همه دنیا مشاهده کرد که چطور پلیس امریکا زانوی خودش را روی گلوی هموطن سیاهپوست خودش گذاشت و هر چه او فریاد زد نمی توانم نفس بکشم او را رها نکرد تا جان داد،این حقیقت دولت امریکاست کسانی که به مردم خودشان رحم نمی کنند با دیگر ملتهای مظلوم چه می کنند؟ همین امریکائیها بودند که قهرمان مبارزه با تروریست و سردار عزیز حاج قاسم سلیمانی ما را مظلومانه به شهادت رساندند.مردم ما این جنایات را فراموش نمی کند و در همیشه تاریخ فریاد انزجار از امریکائیهای کودک کش را بلند می کند.

همین وضعیت اقتصادی امروز ما و این گرانی های افسار گسیخته ای که به جان مردم خصوصا اقشار کم درآمد افتاده نتیجه چه چیزی است؟ آیا چیزی غیر از اعتماد به امریکائیها؟ آیا چیزی غیر از مذاکره ذلیلانه؟آیا چیزی غیر از برجام؟ بعد هنوز هم جناب رئیس جمهور از بازگشت ترامپ به برجام می گوید،هنوز هم امید به رفع تحریمها در چارچوب برجام مرده را دارد،بزرگوار آن زمانی که اورانیومهای غنی شده و آب سنگین را نیروهای انقلابی و دانشمندان جوان و بزرگ هستهای کشور در دست شما قرار دادند نتوانستید از امریکائیها چیزی بگیرید،چندین ماه منتظر اروپائیها شدید و وضع کشور را به این روز انداختید و نتوانستید کاری انجام دهید.بیائید به مردم رحم کنید به کسانی که به شما رای دادند و شما را بر سر کار آوردند رحم کنید به کمک مجلس و قوه قضائیه انقلابی دست دلالان و سودا گران و مافیا های مختلف را قطع کنید با کمک به تولید و جهش تولید کشور را از زیر بار مشکلات خارج کنید تا حد اقل به اندازه این مدت باقیمانده از دولتتان در مسیر صحیح تری حرکت کنید.

نکته تعجب برانگیز دیگر این که در همان روایت زیارتنامه از امام رضا علیه السلام این جمله نقل شده است: «من زارها عارفا بحقها فله الجنه» هر کس که او را زیارت کند، در حالی که معرفت به حق او داشته باشد، بهشت برای او خواهد بود.

اگر کسی اهل مراجعه به احادیث باشد، خواهد دید که این گونه جملات بیشتر در مورد معصومین علیهم‌السلام صادر شده و در مورد غیر آنها بی‌سابقه است!

آری، تنها شخصی که به غیر از 14 معصوم علیهم‌السلام، نص بر عصمت او وجود دارد، ایشان هستند که در روایتی از امام رضا علیه السلام این مطلب بیان شده است :

«من زار المعصومه بقم کمن زارنی» هر کس که «معصومه» را در قم زیارت بنماید به منزله این است که مرا زیارت نموده باشد.

پس با این وجود، منشأ پیدایش لقب معصومه نیز روشن گشت .

در روایات آمده است که معصوم را فقط معصوم غسل می‌دهد یا صدّیق را فقط صدّیق غسل می‌دهد به همین خاطر در مورد حضرت فاطمه معصومه علیهاالسلام وارد شده است که به هنگام کفن و دفن وی دو نقابدار آشکار و امور او را عهده‌دار شدند و بعد، از دیدگان پنهان گشتند که ظاهرا امام رضا و امام جواد علیهماالسلام بوده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *