خطبه های نماز جمعه خلجستان 6تیر 1399

جمعه، 6 تیر 1399

06   تیر  1399

بیانیه این هفته

حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه بخش خلجستان

مدت  دو خطبه :  00دقیقه  خطبه اول : 00دقیقه  خطبه دوم : 00دقیقه

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه بخش خلجستان خطیب جمعه این هفته حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه محترم پس از سفارش به تقوای الهی به شرح ذیل است:

تقوا فلسفه همه عبادتهاست. تقوا ملاک برتری است. امام رضا علیه السلام می فرماید: کسی که می خواهد عزیزترین مردم باشد باید تقوای الهی پیشه کند در آشکار و نهان. عزت وآقایی دست خداست. ائمه تقوی را عمل صالح است که انجام داده اند.

**خطبه دوم **

چهار ماه که نماز جمعه ها به علت بیماری کرونا تعطیل شد به خاطر حفظ جان مردم و سلامت مردم. آمارها نشان می دهد دوباره دارد موج میگیرد. در اجتماعات شرکت می کنیم با ماسک و دستکش و رعایت کنیم. خدای ناکرده یکی از ما منتقل باشیم و بدون وسایل بهداشتی باشیم. امام راحل عظیم الشأن ما می فرمودند: اگر این انقلاب عظیم اسلامی ما هیچ برکاتی نداشت همین برپایی نماز جمعه ها  بود ارزش آن را داشت. تشکر کنم از کادر پزشکی و ستاد مبارزه با کرونا و عزیزان در درمانگاه دستجرد و کلینیک و بخش خلجستان که شبانه روز درخدمت مردم بودند و هستند یاد کنیم از مدافع سلامت. در دهه کرامت قرار داریم. میلاد حضرت علی بن موسی الرضا المرتضی علیه السلام و خواهر بزرگوارش حضرت معصومه سلام ا…علیها . اول ماه ولادت خواهر و یازدهم ماه  ولادت برادر بزرگوارش  این دهه را دهه کرامت می گویند. در هفته صرفه جویی در مصرف آب . تا می توانیم  از مصرف بی رویه زیاد آب خود را عادت بدهیم. تا این نعمت الهی که خداوند ذخیره کرده برای نسل های بعد. قرآن کریم می فرماید: کلوا و اشربوا و لاتسرفوا:بخورید و بیاشامید ولی اسراف نکنید. امروز ترور نافرجام مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (مد ظله ) تا 12 تیرماه عنوان هفته افشای حقوق بشر آمریکایی نامگذاری شده است. 7تیرماه رو انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی وشهادت سید مظلوم شهید آیت ا… دکتر بهشتی و 72 تن از یاران امام و انقلاب که به دست منافقین کور دل به فیض شهادت نائل آمدند. این هفته را هفته قوه قضاییه هم می گویند. مقام معظم رهبری فرمودند: کار می کنند که در قضاوتشان مردم احساس امنیت کنند. با آمدن جناب آقای رئیسی عزیز این احساس در مردم ما ایجاد میشود و مبارزه سخت ایشان با مفاسد اجتماعی . ما این همه شهید داده ایم جلوی مفسدین اقتصادی گرفته شود. 11تیر شهادت چهارمین شهید محراب آیت ا… صدوقی به دست منافقین کوردل بعد از نماز جمعه به شهادت می رسد. 12تیرماه سقوط هواپیمای مسافربری به دست آمریکای جنایتکار که 290 نفر از سرنشینان به شهادت رسیدند. اخیراً حدود 190 شهید درحال ورود به کشور هستند شهدای جنگ تحمیلی که بعضا گمنام هستند تشییع میکنند.ابتدای سال 99 موجی از گرانی های لجام گسیخته بازار را گرفته ارز،طلا،مسکن،خودرو . هفته های اخیر بسیاری از کالاهای اساسی مردم چندین برابر شده است دولت محترم و مردم باید چاره ای بیندیشندکه یکی از عوامل گرانی عدم وجود نظارت هوشمند و فعال در دستگاه های مختلف است. از مجلس محترم            می خواهیم چاره اندیشی کنند . مجلس یازدهم که رویکرد داخلی خود را اقتصاد و معیشت مردم قرار داده است باید با هدف گیری درست و اقدامات نقطه زن و راه گشا اولویت اصلی را در رفع مشکلات معیشتی مردم را فهرست کرده و راهکارهای مؤثر بیندیشند و از دولت مطالبه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *