خطبه های نماز جمعه خلجستان 3مرداد1399

جمعه، 3 مرداد 1399

خطبه نماز جمعه 1399/5/3

03 مرداد 1399

خطیب این هفته

حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه بخش خلجستان

مدت  دو خطبه :  36:54دقیقه  خطبه اول : 13:21دقیقه  خطبه دوم : 23:33دقیقه

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه بخش خلجستان بیانیه حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه محترم به شرح ذیل است:

یکی دیگر از نشانه‌های انسان‌های باتقوا که امیرالمؤمنین علیه‌السلام در نهج‌البلاغه خطبه متقین فرموده است: چشمان خود را از آنچه خداوند متعال حرام کرده است می‌پوشانند می‌فرماید:اهل تقوا از آنچه که خدا بر آن‌ها حرام کرده دیده فروبسته و کنار گرفتن. روز جمعه اول مرداد و در هفته نماز جمعه هستیم به مناسبت پنجم مرداد سالروز فرمان امام راحل عظیم‌الشأن بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران به برپایی نمازجمعه در تهران به امامت مرحوم حضرت آیت‌الله طالقانی رضوان‌الله‌تعالی‌علیه این روز را تبریک عرض می کنم. بهترین دلیل بر اهمیت این فریضه بزرگ الهی آیه نهم سوره جمعه است .خداوند متعال در این آیه شریفه به مؤمنین دستور می‌دهد که همه مؤمنین لبیک بگویند. دیگران شایستگی ندارند. به محض این‌که اذان بلند شد مؤمن باید حرکت بکند شتاب کند در رسیدن به نماز جمعه. در تفاسیر آمده است آنچه که مانع نماز جمعه است باید ترک شود مگر جهاد در راه خدا باشد یا کار خیلی ضروری در تفسیر المیزان روایتی در اهمیت نماز جمعه از پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله نقل کرده است سوره جمعه در تشویق و ترغیب به نماز جمعه است در روایت دیگر فرمودند: کسی که به نماز جمعه رود پاک از گناه می شود مثل کسی که از مادر متولد شده است. و کسی که بدون عذر سه نمازجمعه را ترک کند مهر نفاق بر دهان او زده می شود او منافق به حساب می‌آید .                           قرائت سوره کوثر

**خطبه دوم**

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه بخش خلجستان خطبه دوم این هفته پس از سفارش به تقوای الهی به شرح ذیل است :

امام باقر علیه‌السلام می‌فرماید : شیعه ما نیست مگر کسی که از خدا بترسد و خدا را فرمان برد. شیعه متواضع و فروتن و امانت‌دار و زیاد به یاد خداست و به پدر و مادر نیکی می‌کند. مناسبت‌ها :

در هفته نمازجمعه قرار داریم از نعمت‌های بزرگ الهی خداوند امر به نماز جمعه نموده‌است. امام راحل می‌فرماید : نماز جمعه یک نعمت بزرگی است که خداوند متعال در اختیار ما قرار داده است اگر این نعمت را قدر دانستیم خداوند برکاتش را بر ما افزون می کند. فرمودند : نماز جمعه سنگر است در مقابل دشمن این سنگرها را حفظ کنید. مقام عظمای ولایت و رهبری فرمودند: نماز جمعه قرارگاه است قرارگاه ایمان، تقوا ، بصیرت و اخلاق و فرمودند :همه مدیران دستگاه‌های اجرایی باید در این قرارگاه نقش داشته باشند.

یک مسئول دغدغه‌اش این باشد که در هفته نمازجمعه خوبی برگزار شود. در این روز که چهلمین سال برپای نماز که ۴۰ سال نماز جمعه در کشور برپاست. مقام عظمای ولایت و رهبری حضرت امام خامنه‌ای فرمودند : انسان غصه‌دار می‌شود وقتی که تلویزیون را روشن می‌کند ببیند می‌گوید ۲۲۰ نفر ۲۱۰ نفر هر ۷ دقیقه یک نفر را می‌کشد و دیگر کشورها که شدتش بیشتر است فرمودند :من خجالت می‌کشم از این پرستاران عزیز که این‌گونه فداکاری می‌کنند و ما از زدن یک ماسک خودداری می‌کنیم. تقدیر و تشکر می‌کنم از رئیس محترم مرکز بهداشت و درمان خلجستان و همکاران که خوب درخشیدند. از مسئولین هم تشکر می‌کنم که عصرها هم دکتران متخصص داریم و از همه عزیزانی که در ۱۰ سال که نماز جمعه برپاست و ستاد نماز جمعه تقدیر و تشکر می کنم .۵ مرداد سالگرد عملیات مرصاد است. یاد شهیدان سرافراز انقلاب و جنگ تحمیلی و شهدای ۵ مرداد و مدافعین سلامت را گرامی می‌داریم. مقام معظم رهبری در دیدار با نخست‌وزیر عراق فرمودند : نباید از آمریکا ترسید. نخست‌وزیر که بعد از ایران اسلامی به عربستان و آمریکا می‌رفت چرا نباید ترسید؟ زیرا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. به فرموده حضرت آقا و همه شرارت‌هایش و با این‌که کانون اصلی ناامنی و توطئه در منطقه و جهان است این‌همه وانمود می‌کند قدرتمند نیست. آقا چیزی از قرآن نمی‌گوید امام چیزی از قرآن نمی‌گوید هر چه می گویند از قرآن می‌گویند و ایشان در فراز آخر فرمودند : با اشاره به شهادت سردار رشید اسلام شهید سلیمانی عزیز به دست آمریکای جهان‌خوار فرمودند : جمهوری اسلامی ایران هرگز این خیانت و جنایت را فراموش نخواهد کرد و ضربه متقابل را قطعاً ما به آمریکایی‌ها خواهیم زد.

هفتم ماه ذی‌الحجه الحرام شهادت پنجمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام باقر علیه السلام شکافنده علوم است تسلیت و تعزیت دارم محضر بقیه الله‌الاعظم ارواحنافداه امت اسلام و مقام معظم رهبری و مراجع اعظام تقلید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *