خطبه های نماز جمعه جعفریه 27تیر 1399

جمعه، 27 تیر 1399

بنام خدا

خطبه اول

امام جمعه محترم بخش جعفرآباد حجت الاسلام والمسلمین دهقانی

خطبه این هفته را اختصاص دادند به توضیح روز دحو الارض و  به بعضی از اعمال این روز اشاره نمودند.

دحو الارض روزیست که خداوند متعال زمین را از زیر کعبه گسترش داد.

اشاره به دعایی در مفاتیح که محتوایی عجیب دارد حتما این دعا را بخوانید و ترجمه اش را نیز بخوانید: این دعا را باید آویزه گوش قرار داد و همیشه از این دعا استفاده نموده به کار گرفت.

۱خدایا در این روز توفیق  توبه به من عطا کن۲-حسن بازگشت به خودت را به ما عطا کن یعنی عاقبت به خیر بفرما۳-به من لطف و محبتت عطا کن و از من در گذر۴-خدایا مرا سعادتمند بفرما ۵-خدایا مرا  از یاری اولیا خود محروم مفرما ۶-خدایا مرا از مکر روزگار و شیاطین جن و انس در امان نگه دار ۷-خدایا هنگام قبض روح،اولیاء و خوبانت را بر سر بالین من حاضر نما ۸-خدایا فرج امام ما را نزدیک بفرما

خطبه دوم

مناسبت ها :

بنا به روایتی روز دحو الارض روز مخصوص زیارتی اما رضا علیه السلام است البته اخر ماه هم شهادت امام جواد علیه السلام است که هر کس امام رضا علیه السلام را به فرزندش قسم دهد مشکل ایشان  ان شا الله مرتفع می شود .

مناسبت دوم: در هفته بهزیستی هستیم ، معمولا ادارات بهزیستی به افراد معلول رسیدگی می نمایند که ما در بخش هم این اداره را داریم بنده درخواست دارم که خیرین عزیز بروند و ببیند چه چیزی نیاز دارند یکی از نیازها گفتار درمانی در بخش بود که به من خبر دادند این مشکل حل شده است ، خدا را شکر .

مناسبت سوم :

در هفته ی گذشته اعضای مجلس با رهبر معظم به صورت مجازی دیدار داشتند که در این دیدار رهبر معظم (حفظه الله) فرمودند : این مجلس انقلابی ترین و کارآمدترین مجلس از اول انقلاب تا کنون  است،این مجلس مجلس امید  و انتظار مردم است.

سپس درباره اهم فرمایشات رهبری معظم فرمودند:

۱اولویت مسأله تولید است اگر چرخ تولید بچرخد ما کارگر بیکار نداریم

۲بحث بیکاری اولویت بعدی است .

۳مهار تورم،حل کردن گرانی

۴مدیریت نظام پولی کشور (چرا باید پول ما اینقدر بی ارزش شود)

۵عدم وابستگی کشور به نفت

۶مسأله مسکن (گام اول مجلس سهام عدالت است که باید کسانی که جا مانده اند بتوانند ثبت نام کنند و گام دوم اینکه در ایران دو میلیون هفتصد هزار  میلیون مسکن خالی وجود دارد که باید طرحی اجرا شود که به اینگونه مسکن ها مالیات تعلق بگیرد)

۷ازدواج جوانان (باید ازدواج ساده ترویج شود )

۸فرزندآوری ، تولید نسل ، نباید کار دشمن بگیرد خدا نکند به دلیل پیری ما کشور پیری داشته باشم )

۹مدیریت فضای مجازی

۱۰دست توسل به قرآن و ائمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *