خطبه های نماز جمعه خلجستان27تیر 1399

جمعه، 27 تیر 1399

خطبه نماز جمعه 1399/4/27
گزارش تصویری نمازجمعه 27 تیر 99

27   تیر  1399

خطیب جمعه این هفته

حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه بخش خلجستان

مدت  دو خطبه :  30:07دقیقه  خطبه اول : 11:18دقیقه  خطبه دوم : 19:52دقیقه

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه بخش خلجستان خطبه اول پس از سفارش به تقوای الهی به شرح ذیل است:

بعضی گناهان که موجب نزول بلا می شود. یکی از آنها ترک کمک به ستم دیده است. امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام می فرماید: به فرزندانش به شیعیانش می فرماید یاور مظلوم باشید و خصم دشمن. دشمن وفادار و تعهد نیست. دومین گناه :بی توجهی به فریاد خواهی محزون دلسوخته . رسول اکرم صلی الله علیه وآله وسلم می فرماید: بلا را با دعا دفع کنید.دراین موقع که دنیا گرفتاربیماری منحوس وخطرناک که عده زیادی راگرفتار کرده که بیش از سه هزار و اندی حالشان وخیم است هرروز هم ما داریم یکصدو نود،دویست نفرباید دعا کرد. باید استغفارکرد. سومین گناه ضایع کردن امربه معروف و نهی ازمنکر است. عزیزان درجامعه اسلامی بی تفاوت نباشیم. اگر گناهی و هرفسادی درجامعه هست امربه معروف و نهی ازمنکرکنیم. بلا که آمد خوب و بد را می گیرد.

**خطبه دوم **

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه بخش خلجستان خطبه دوم پس از سفارش به تقوای الهی به شرح ذیل است:

شکرنعمت هایی پروردگار که درقرآن کریمش می فرماید:بندهایم اگر بخواهید نعمت های مرا بشمارید نمی توانید و از گناهان برحذر می دارم در روایتی از پیامبر اکرم آمده است گناهان کوچک را هم مراقب باشید انجام ندهید به اباذر غفاری فرمود:ای اباذر به کوچکی گناه نکن ببین معصیت چه کسی راداری انجام می دهی.

25ذی القعده الحرام روز دحوالارض می باشد از روزهای بسیار مبارک و با ارزش و ایام زیارتی امام هشتم علی بن موسی الرضاعلیه السلام از روزهایی که باید یاد کنیم و شکرگزار خدا باشیم روزی که رحمت خدا نازل می شود. در آستانه ماه ذی الحجه الحرام یکی دیگر از ماههای حرام که باید در این ماهها مراقب خودمان باشیم. دهه اول است تا روز عید قربان هر شب دو رکعت نماز بین مغرب و عشاء است. تا در ثواب حاجیان شریک باشیم.

از عیدقربان تا عیدا…اکبر عید آل محمدصلی ا…علیه وآله دهه ولایت نامگذاری شده است. این ایام و از ولایت حمایت کنیم.

یکی از ایام که رور آخر این ماه است ایام شهادت مظلومانه آقا جوادالائمه است. به محضرحضرت بقیه الله الاعظم تسلیت و تعزیت دارم.

مقام عظمای ولایت و رهبری در جمع تصویری نمایندگان مجلس داشتند مجلس یازدهم را مجلس امید و انتظار مردم خواندند. فرمودند: مردم به این مجلس دارند. زیرا که آمدند با همه مشکلات و با همه گرانیها به امیدی که این مجلس به کمک آنها بیاید. مشکلات اقتصادی معشیتی نجات بدهد. مقام معظم رهبری به نماینگان محترم مجلس فرمودند: از کارهای حاشیه ای بر حذر باشید. چند موارد را شمردند از قبیل : جهش تولید، رونق تولید ،اشتغالزایی ،مهارتورم ،مدیریت نظام پولی و مالی ، عدم وابستگی اقتصاد کشور به نفت، ازدواج جوانهای عزیز فرزندآوری. اول ذی الحجه الحرام روز خجسته ازدواج مولای متقیان علی علیه السلام با رهرای اطهر است. روز ازدواج جوانها نامگذاری شده است. در ازدواج سخت گیری نکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *