خطبه های نماز جمعه جعفریه 20 تیر 1399

جمعه، 20 تیر 1399

بنام خدا

خطبه های نماز جمعه مورخ :۹۹/۰۴/۲۰

خطبه اول :بعد از سفارش به تقوا امام جمعه محترم بخش جعفرآباد حجت الاسلام و المسلمین دهقانی به شرح ذیل خطبه های این هفته را عنوان نمودند:

قرائت حدیثی از امام صادق(ع) درباره مومنان و کسانی که خداوند آنها را دوست دارد ، خداوند به موسی اینگونه وحی نمود که :من دوست داشتنی تر از بنده ای خلق نکردم که چند کار با او انجام می دهم  او را مبتلا می کنم به انواع بیماری و گرفتاری چون من صلاح و خیرش را در بیماری و گرفتاری می بینم،بعضی وقتها چیزهایی را از بنده می گیرم که  اینگونه بر او بهتر است و خیر او در این است و من صلاحش را بهتر می دانم.خداوند متعال هم به ما خوشی می دهد هم نا خوشی . سلامتی می دهد بیماری هم می دهد حیات می دهد ممات و مرگ هم می دهد حالا خداوند در مقابلش از بنده چه می خواهد ؟اگر بلا می دهد در مقابلش صبر می خواهد اگر نعمت می دهد در مقابلش شکر می خواهد و اینکه در قضا و قدر از انسان رضایت می خواهد.اگر این کارها انجام شد خداوند می فرماید من این انسان را در ردیف افراد صدیقین می شمارم.

خطبه دوم:بعد از سفارش به تقوا

مناسبت اول :اشاره به هفته عفاف و حجاب ، به مناسبت حمله به مسجد گوهر شاد در ۱۳۱۴ در زمان رضاخان و بخاطر هتک حرمتی که به بانوان شد به این نام ، نام گذاری شد.

روایتی از پیامبر (ص): بروز اصلی و ریشه عفاف در دو کلمه است؛حیا و غیرت و روایتی دیگر اینکه : کسی که حیا ندارد ایمان هم ندارد یا روایتی دیگر ؛غیرت از علامت های ایمان است

خداوند را سپاسگذاریم به خاطر لطف خداوند و همچنین غیرت مردها و حیا خانم های بخش جعفرآباد.

افراد بخش اهل عفاف و حجاب هستند ما در سال گذشته در جلسه شورای فرهنگ عمومی ، شهر جعفریه را بعنوان شهر حجاب برتر معرفی نمودییم.

حتی دانش اموزان ما در مقطع راهنمایی (متوسطه اول)همگی با چادر هستند این به این معناست که دشمن نتوانسته نفوذ کند که دشمن می خواهد حجاب نباشد اگر حجاب نباشد حیا وجود ندارد و این یعنی دشمن به هدفش نزدیک شده ، زن اگر حیا ازش گرفته شد دستاویز افراد مریض می شود .

سپس هم از خانم های بخش بخاطر حیا و هم ‌از مردان بخاطر غیرتشان تشکر و قدردانی نمودند .

مناسبت دوم :اشاره به آمار کرونا که در جایگاه خوبی نیستیم.

امروز باید ماسک در سبد کالای ما باشد باید همیشه همراه ما باشد سپس تشکر نمودند از اعضای ستاد برگزاری نماز جمعه که برای برگزاری نماز جمعه در این هفته و هفته های پیش ماسک تهیه نموده و در نماز جمعه ببن نمازگزاران عزیز توزیع نمودند.

در پایان خطبه ها امام جمعه محترم از کسانی که همدردی نمودند و در مراسم تشیع و تدفین دختر دلبندشان شرکت داشتند تشکر و قدردانی نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *