خطبه های نماز جمعه خلجسنان20تیر 1399

جمعه، 20 تیر 1399

خطبه نماز جمعه 1399/4/20

20   تیر  1399

خطیب جمعه این هفته

حضرت حجت الاسلام والمسلمین محمدمیرزایی امام جمعه موقت بخش خلجستان

مدت  دو خطبه :  25:04دقیقه  خطبه اول : 08:05دقیقه  خطبه دوم : 17:35دقیقه

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه بخش خلجستان خطبه اول پس از سفارش به تقوای الهی به شرح ذیل است:

تقوا یعنی رعایت کردن حقوق که خداوند تبارک و تعالی برای ما مقرر کرده است . خداوند بزرگترین آیه را در باب حقوق مردم و رعایت کردن این حقوق در سوره بقره قرار داده است.درنهج البلاغه بزرگترین خطبه در باب حقوق مردم و مملکت داری از دیدگاه امیرالمؤمنین بیان شده است.قرآن در باب سه حقوق به طور مفصل مطالبی را بیان کرده است. حق الناس یعنی رعایت کردن حقوقو مردم .حق الله یعنی حقوقی حقوقی که خداوند به گردن ما دارد رعایت کنیم . حق النفس یعنی برای نفس انسان خود انسان خداوند مقرر کرده است. امیرالمؤمنین علیه السلام می فرماید: خداوند حقوق بندگانش را برحقوق خودش مقدمکرده است و اگر کسی حقوق بندگان را رعایت کرد قطعاً حقوق الهی را رعایت خواهد کرد. چرا خداوند از حق الناس نمی گذرد؟ خداونددر سوره حدید آیه 25 می فرماید : ما پیغمبران رابرشما نازل کردیم این پیغمبران را با کتاب با معجزه برای شما فرستادیم تا برقراری قسط و عدل در جامعه بشود .

**خطبه دوم **

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه بخش خلجستان خطبه دوم پس از سفارش به تقوای الهی به شرح ذیل است:

تقوایی که سبب مصونیت انسان می شود سبب نجات انسان در دنیا و در آخرت می شود.

بیست و یکم تیرماه حمله رضاخان به مسجد گوهرشاد که آن کشتار بی رحمانه درجوارحرم حضرت علی بن موسی الرضا توسط این سفاک خونخوار صورت گرفت این روز را به عنوان حجاب و عفاف نام گذاشتن. اگرحجاب اسلامی درجامعه حفظ شود حفظ ارزشهای دینی ماست. اگر جامعه ای به سمت بی بندوباری و بی حجابی رفت مثل حیوانات زندگی شد آن جامعه است که خداوند می فرماید: بدترین انسانها آنهایی اند که ما همه چیز به آنها داده ایم ولی خوب استفاده نمی کنند.

25ذی القعده روز دحوالارض و روزی که امام رضاعلیه السلام در سال 200هجری حرکت کردند به سمت  

خراسان. روز تأسیس نهاد شورای نگهبان را در این روز داریم.

روز23ذی القعده بنابر نقلی روز شهادت آقاعلی بن موسی الرضاعلیه السلام هم هست.

رعایت مسائل بهداشتی است. موج دوم کرونا در کشور ما و بقیه کشورها اوج گرفته است. مسائل بهداشتی را رعایت نکنیم حق الناس است. به کادر بهداشتی و درمانی کشورمان در خط مقدم بیماری قرار دارند خسته نباشید عرض بکنیم. همکاری با مسئولین بهداشتی بکنیم.

مشکلات گرانیها و مشکلی که دامن جامعه را گرفته است. گرانی برای اینکه بعضی ها احتکار می کنند و انبار می کنند و به دست مردم نمی دهند. قوه مقننه وظیفه دارد نسبت به اینهایی که احتکار می کنند. قوه قضاییه وظیفه دارد اینها را به پای میز محاکمه  بیاورد. قوه مجریه وظیفه دارد قانون را اجرا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *