خطبه های نماز جمعه سلفچگان 20تیر 1399

جمعه، 20 تیر 1399

خطبه نماز جمعه 1399/4/20
سفارش به تقوا و تشکر از مجلس شورای اسلامی بابت استکبار ستیزی و هوشمندی داخلی

خطبه اول: بعد از سفارش به تقوا…….

تقوا و خدا ترسی به شعار نیست. باید در عمل ثابت شود.عمل کردن بر اساس تقوا هم نیاز به اعتقاد راسخ و محکم دارد اعتقادی که انسان تا پای جان برایش بایستد.شما نگاه کنید به جریان سال 1314 یعنی حدود 75 سال قبل در مثل همین روزهای تیر ماه وقتی رضاخان غلدر دستور کشف حجاب را صادر کرد زنان ما چطور ایستادند و حاظر به کنار گذاشتن حجابشان نشدند. ببینید برای این حکم خدا در جریان مسجد گوهر شاد چند هزار نفر پای کار آمدند از جان خودشان برای حکم خدا گذشتند 1600 نفر شهید شدند تا حجاب که حکم خداست از بین نرود.این یعنی تقوا این یعنی عشق به خدا این یعنی دینداری مومن باید اینطور در مسائل دینی حساس باشد.

دینداری به ادعا نیست. بهشت رفتن بهاء دارد.حجاب حکم خداوند متعال است. آیه 31 سوره مبارکه نور به روشنی حجاب را واجب می کند. وَ لا یُبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلاَّ ما ظَهَرَ مِنْها (زنان نباید زینت خود را ظاهر کنند مگر آن مقداری که ظاهر است) وَ لْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلى جُیُوبِهِنَّ(و پارچه ای که روی سر می اندازند تا روی سینه ها را بپوشاند)

در این آیه کریمه حدود واجب حجاب را کاملا بیان می کند و می گوید زنان باید سر و بدن خود را کاملا بپوشانند مگر دست ها و گردی صورت که پیدا و آشکار است.

اما در آیه 53 سوره احزاب خطاب به مردان می گوید:وَ إِذا سَأَلْتُمُوهُنَّ مَتاعاً فَسْئَلُوهُنَّ مِنْ وَراءِ حِجابٍ ( می فرماید زمانی که خواستید از زنان وسیله ای را بگیرید این کار از پشت پرده باشد) تا آنجائیکه ممکن است رو در رو نشوید. البته این دستور در مورد همسران پیامبر واجب است و در مورد بقیه زنان مستحب است پس بهتر است رعایت شود).

هم زنان ما دقت داشته باشند هم مردان ما تقوا داشته باشیم مواظب تربیت فرزندانمان باشیم مواظب تربیت دخترانمان باشیم دین به ما می گوید دختران را از 7 سال و پسران را از 9 سال با دینداری تربیت کنید گاهی دختر بچه ها را تا هفت هشت سالگی با لباس نا مناسب بیرون می آورند بعد نمی شود به محض 9 سالگی که به سال شمسی حدود هشت سال و نه ماه است او را باحجاب کرد.و اگر دختران در جامعه صحیح تربیت نشوند تمامی جامعه از مسیر تربیت خارج می شود چرا که نقش زنان در اصلاح و ساختن جامعه نقش بسیار مهم و تاثیر گذاری است.

خطبه دوم: بعد از سفارش به تقوا…

تقوا رعایت تمام دین است کسی که حقیقتا اهل تقوا باشد دنیا و آخرتش را می سازد.ما از اولین احادیثی که آموختیم این حدیث النظافه من الایمان بود. در این جریان بیماری کوید 19 و ویروس کرونا اهمیت رعایت نظافت را بیشتر درک کردیم منتها برای حفظ جانمان بود خب دین هم می گوید حفظ دین واجب است پس در اسن شرایطی که احتمال خطر وجود دارد رعایت بهداشت لازم و واجب می شود تا ان شا الله شر این ویروس کم بشود البته بعضی هم می گویند ما باید یاد بگیریم که رعایت کنیم تا مبتلا نشویم و بالاخره با این مساله زندگی کنیم. گاهی نسبت به استفاده از ماسک و رعایت بهداشت مشکل داریم عزیزان چاره ای جز این نیست باید یاد بگیریم و به ماسک زدن خصوصا در اجتماعات عادت کنیم.

عزیزان در این روزها هر کجا که می رویم حرف از مشکلات است خصوصا مشکلات اقتصادی که طاقت مردم را طاق کرده و یک روحیه نا امیدی هم در فضای مجازی به نسل جوان و همه مردم منتقل می کنند.اما اینطور نیست به خدا قسم با تفکر انقلابی و اطاعت از دستورات رهبری حکیم به سرعت و به سادگی از همه مشکلات عبور می کنیم و کشور را می سازیم.

خدا را شکر قوه قضائیه ما تبدیل به یک قوه انقلابی شده است.مجلس شورای اسلامی ما نشان داد مجلس غیر مستقل قبلی نیستو ان شا الله به زودی با شکل گیری یک دولت انقلابی بدست مردم زمینه حل مشکلات به خوبی فراهم خواهد شد.

اینها خوشبینی ساده لوحانه نیست شما در همین زمان فرصتهای متعدد کشور و نقاط قوت را نگاه کنید.خیلی خلاصه و سریع عرض کنم

شروع امسال ما میهمان ناخوانده کرونا بود.چطور با همکاری خوب مردم و مسئولان مردمی مدیرت شد.

عطر خوش همدلی و مواسات و کمک مومنانه درز تمامی کشور پیچید

فرصت دوم تشکیل مجلسی انقلابی و جوان و تحول خواه که نمونه آنرا در هفته گذشته دیدید که چگونه مستقل و انقلابی عمل کردند

فرصت سوم عملکرد عدالت محورانه و فساد ستیزانه قوه قضائیه.حمایت از تولید و خصوصا تحولی که از درون قوه شروع شده که حتی به قضات فاسد هم امان نمی دهند

فرصت چهارم فراهم شدن مقدمات تشکیل یک دولت جوان و انقلابی که ان شا الله در اولین بهار قرن جدید شمسی جلوه گر خواهد شد

فرصت پنجم این صبر و شکیبایی مردم در مقابل شدید ترین تحریمهای دشمن و ضعف شدید مدیریتی دولتمردان مدعی تدبیر که نشان دهنده بصیرت عمیق این امت بزرگ است

فرصت ششم شکستهای راهبردی امریکائیها در منطقه و زمین گیر شدن آل سعود در مقابل یمن و شکست رژیم صهیونیستی در تشکیل دولت داخلی خودشان و عقب نشینی از طرح معمله قرن.

نهم.وضعیت درهم ریخته آمریکا و اروپا در مدیریت کرونا

دهم شرایط بحرانی امریکا در جریان اعتراض به نژاد پرستی و برده داری با توجه به انتخاباتی که در پیش دارند

و فرصتهای متعدد دیگر که زمینه را برای قدرت گرفتن بیشتر کشور و حل مشکلات فراهم کرده است.چرا نباید دولت از این فرصتها استفاده کند؟چرا نباید گام مهمی در برای معیشت مردم برداشته شود؟چرا با گران فروشان برخورد لازم صورت نمی گیرد؟چرا باید دلار به بیش از بیست هزار تومان برسد؟چرا وضعیت قیمت سکه و طلا به این شکل برسد؟

به لطف الهی و عنایات حضرت مهدی و هدایتهای رهبر حکیم انقلاب اسلامی کشور ما معدن ثروتهای متعدد است با تلاش جهادی نیروهای متخصص و توانمند و جوان علی رغم تمام مانع تراشی های امریکا و صهیونیزم می توانیم بر مشکلات پیروز شویم و بار مشکلات را از روی دوش مردم عزیزمان برداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *