مسجدمحوری؛ شاه‌کلید اصلاح قوه قضائیه(خطبه نماز جمعه پردیسان ۷ تیر ۹۸)

یکشنبه، 16 تیر 1398

خطبه نماز جمعه ۱۳۹۸/۴/۷
مسجدمحوری؛ شاه‌کلید اصلاح قوه قضائیه

پیشوای صادق

#خطبه_اول

آیت الله سیدصمصام‌الدین قوامی، امام جمعه پردیسان قم در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه مورخ ۷ تیر ۱۳۹۸ با تبیین سیره سیاسی-اجتماعی امام صادق علیه‌السلام در حمایت از افرادی که قصد قیام بر علیه دشمنان اهل بیت را داشتند گفتند: ما امام صادق را فقط یک استاد تمام و پژوهشگر می‌دانیم که حوزه درسش گرم است! این است؟ اگر کسی در هر مقام علمی باشد، هزارتا هم که عزاداری کنید و پیاده بروید اما به نظام سلطه اعتماد کنید، از خط امام صادق خارجید.

مسجدمحوری؛ شاه‌کلید اصلاح قوه قضائیه

#خطبه_دوم

آیت الله قوامی با اشاره به سالروز ترور ناموفق رهبر انقلاب و شهادت شهید بهشتی گفتند: منافقین [بعد از ترور] بیانیه‌ای دادند که ما آینده‌سازان را گرفتیم. الآن از آن حادثه ۳۸ سال می‌گذرد و روز به روز بر عزت این مرد، این پیشوای صادق افزوده می‌شود.

امام جمعه پردیسان با اشاره به دغدغه رئیس جدید قوه قضائیه مبنی بر جلوگیری از اطاله دادرسی گفت: کم‌شدن پرونده‌ها یک راه بیش‌تر ندارد: مسجد. ما در هر مسجد یک ضابط قضائی می‌خواهیم که پردیسان دارد و نماینده دادستان در مسجد است و وظیفه این‌ها جلوگیری از تشکیل پرونده با موعظه، مشاوره و امر به معروف است.

آیت الله قوامی ضمن فراخوان تمامی ضابطان قضائی، حقوق‌دانان و وکلا به همکاری در موضوع پیشگیری از جرائم و اختلافات از طریق شبکه مساجد پردیسان گفتند: ما می‌خواهیم الگویی برای کاهش پرونده‌ها و اطاله دادرسی ارائه دهیم. چه کسی گفته همه باید به دادگاه مراجعه کنند؟ با وجود این همه مسجد، دادگاه‌ها باید بسیار خلوت باشد.

خطبه های نمازجمعه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *