روی «نظریه مقاومت» کار کنید (خطبه های نماز جمعه پردیسان ۳۱ خرداد ۹۸)

یکشنبه، 16 تیر 1398

حمزه؛ حامی شجاع و تیزفهم پیامبر

#خطبه_اول

آیت الله سیدصمصام‌الدین قوامی امام جمعه پردیسان قم در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه، مورخ ۳۱ خردادماه ۱۳۹۸ با اشاره با سالروز شهادت حضرت حمزه سیدالشهدا سلام‌الله‌علیه، ایشان را نمونه یک انسان هم‌زمان شجاع و تیزفهم دانستند و تأکید کردند: شهادت حمزه باعث شد تا امیرالمؤمنین علیه‌السلام خلافت را کسب نکند. اگر او و جعفر بودند نمی‌گذاشتند فدک و خلافت غصب بشود.

امام جمعه پردیسان با اشاره به سالروز شهادت شهید مصطفی چمران خاطرنشان کردند: این اواخر خرداد سه دکتر داریم: دکتر بنی‌صدر، دکتر شریعتی و دکتر چمران. انقلاب کدام را قبول و تکریم می‌کند؟ در رأس همه چمران. امریکا بود، تحصیلات عالی داشت اما دید فلسطین مورد ظلم واقع می‌شود، آمد در مصر آموزش نامنظم دید و بعد به لبنان و بعلبک آمد.

وی هم‌چنین با بیان این‌که حامیان شجاع و تیزفهم رهبری خصوصیاتی هم‌چون جناب حمزه دارند افزودند: یکی از سران قوا که اخیراً دارند شباهتی [به جناب حمزه] پیدا می‌کند، اگر بتواند راه بهشتی را پیش بگیرد و فسادی که تعفن آن همه را متأذی و متأثر می‌کند قلع و قمع کند، آن نقش را نسبت به رهبری پیدا می‌کند.

روی «نظریه مقاومت» کار کنید

#خطبه_دوم

آیت الله قوامی با اشاره به این‌که نظریه مقاومت یک نظریه طبیعی و تکوینی است گفتند: این نظریه الآن به نهضت جهانی مقاومت تبدیل شده است. هر کس مقاومت کرد، عزیز شد، مثل بشار اسد. هر کس مقاومت نکرد ذلیل شد، مثل محمد مرسی. برای این‌که به آل سعود و آل مروان و آل أبی‌سفیان اعتماد می‌کند.

امام جمعه پردیسان گفتند: کسانی که به نام اصلاح‌طلب گاهی بیش‌ترین ضربات را به این نظام می‌زنند و می‌گویند ما بنا نبوده با دنیا بجنگیم و بنا بوده تعامل سازنده بکنیم. تعامل سازنده عبارت احترام‌آمیز سازش است. هر کس سازش کرد، اول خوب او را دوشیدند و بعد نابودش کردند.

ایشان با برشمردن مصادیق مختلف نظریه مقاومت در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی خاطرنشان کردند: مقاومت در انقلاب یعنی حمایت از مظلوم هر جا هست و مقابله با ظالم هر که هست. بدانید اگر از مظلوم حمایت کنید، تمام جهان در برابر سلطه مقاوم و منسجم می‌شود.

امام جمعه پردیسان با انتقاد شدید از تشتت و آشفتگی حاکم بر نهادهای متولی امر به معروف گفتند: آشفته‌ترین سازمان ایران سازمان امر به معروف است که همه‌شان به جان هم می‌افتند و یک‌دیگر را قبول ندارند. هر کسی یک استقلالی دارد. این مقاوم نیست. مقاوم آن است که یک رئیس، ساختار و برنامه داشته باشد. این‌جا محل اختلاف نیست، ضرر می‌کنیم.

آیت الله قوامی تأکید کردند: روی نظریه مقاومت باید کار بشود: کرسی نظریه‌پردازی، مقالات، همایش‌ها و … خیلی مهم است. آن‌چه تا الآن ما را نگه داشته مقاومت است؛ آن‌چه دشمن را به زیر می‌کشد مقاومت است؛ نه جنگ است نه مذاکره.

صوت خطبه ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *