روایت مظلومیت و مقاومت چهل‌ساله ایران (خطبه نمازجمعه پردیسان ۱۴ تیر ۹۸)

یکشنبه، 16 تیر 1398

مقام محمود فاطمه معصومه علیهاسلام محصول تهجد است

#خطبه_اول

آیه الله سیدصمصام‌الدین قوامی، امام جمعه پردیسان قم در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه مورخ ۱۴ تیرماه ۱۳۹۸ با بیان این‌که مقام شفاعت حضرت معصومه علیهاسلام محصول تهجد و شب‌زنده‌داری ایشان است تأکید کردند: این شفاعت در اثر عبادت و نافله است. بیت النور شاهد عبادت هفده روزه‌ی ایشان است. راه آن سوار شدن بر مرکب راهوار شب است. اگر می‌خواهید شما هم به این مقام برسید باید بر خواب غلبه کنید. بنده و شما هم می‌توانیم به مقام محمود برسیم.

روایت قلم: روایت مظلومیت و مقاومت چهل‌ساله ایران

#خطبه_دوم

ایشان با اشاره به چهاردهم تیرماه، روز قلم گفتند: پیامبر زمانی که فقر فرهنگی غوغا می‌کرد گفت هر کس به امت من سواد یاد بدهد آزاد است. امروز باید به این قلم بگوییم که حقوق بشر آمریکایی را بنویسد و ثبت کند چون زبان قلم، زبان عقل و معرفت است.

وی افزود: ۲۱ تیر ۸۲ سال پیش دو هزار نفر در مسجد خانه خدا به دست رضاخان قلدر کشته شدند برای این که حجابشان را حفظ کنند.

ایشان با اشاره به سالروز اسقاط هواپیمایی مسافربری بدست نیروی دریایی امریکا گفتند: بنویسید. سانسور نکنید. این حقوق بشر امریکایی است. بنویسید که این رییس جمهور جدید از شورای حقوق بشر، تجارت، پاریس و برجام خارج شد. اگر ننویسید جای قاتل و شهید را عوض می‌کنند. یحرفون الکلم عن مواضعه. باید ثبت بشود در تاریخ. آن‌ها ۷۹ کودک را کشتند و بعد به فرمانده ناو ویستنس جایزه دادند. این‌ها مثل شمر ذی‌الجوشن ما را محاصره کرده‌اند. ما خودشان و محاصره‌شان را می‌شکنیم.

خطیب پردیسان با اشاره به ترور ۱۷ هزار نفر بدست منافقان گفتند: ما سرلشکر، نخست‌وزیر، ۲۷ نماینده مجلس، ۵ وزیر، رئیس قوه قضائیه و رئیس جمهور و ۴ امام جمعه را از دست دادیم. این‌ها را دادیم تا به کربلا برسیم و رسیدیم و حالا در مسیر قدسیم و می‌رسیم.

رئیس بنیاد فقهی مدیریت اسلامی با اشاره به اوضاع نامناسب شیخ زکزاکی گفت: شش پسر شیخ زکزاکی را کشتند. جرم او این است که چند میلیون نفر را در پرجمعیت‌ترین کشور مسلمان آفریقا شیعه کرده است.

صوت خطبه ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *