خطبه های نماز جمعه جعفریه 13 تیر 1399

جمعه، 13 تیر 1399

به نام خدا

نمازجمعه مورخ:۹۹/۰۴/۱۳

بعد از سفارش به تقوا امام جمعه محترم بخش جعفرآباد جناب حجت الاسلام و المسلمین دهقانی ضمن تبریک ولادت امام هشتم (علیه سلام) روایتی از آن امام بزرگوار به شرح ذیل قرائت نموده توضیح دادند:

سه چیز است که مبغوض خداوند است آن سه چیز عبارت است از :

۱-انسان اهل قیل و قال و جدال باشد و حرف خود را مخصوصا حرف بی منطق خود را با جدل و سروصدا بخواهد به کرسی بنشاند ما باید یاد بگیریم آهسته سخن بگوییم مخصوصا با خانواده خود.

۲- ضایع کردن مال. نباید افرادی که در ناز و نعمت هستند برای خوشگذرانی و … اسراف نمایند مخصوصا مال و دارایی خود را به رخ افراد فقیر بکشند و فخرفروشی نمایند.

۳-زیاد پرسش کردن . البته پرسش نمودن به سبب علم آموزی نه تنها مذموم نیست بلکه ممدوح هم هست اما پرسش از سر اذیت نمودن یا خودی نشان دادن یا مخاطب خود را کوچک کردن ، این نوع پرسش مبغوض خداوند است.

خطبه دوم

۱-اشاره به ولادت امام رضا (علیه السلام) و عرض تبریک این روز و اینکه ولادت امام هشتم برای ما بیشتر از جاهای دیگر خیر و برکت داشته و یکی از آنها برگزاری اولین نماز جمعه این بخش در روز ولادت آن امام بزرگوار در ۵بهمن سال ۱۳۸۰یعنی ۱۹سال پیش بوده است.در این ۱۹سال خداوند توفیق داده تا خدمتگذار مردم باشیم، بعضی وقت ها بعضی از کارها پیگیری شده و به سر انجام رسیده است و کارهایی هم در این ۱۹سال دغدغه ما بوده ولی تا کنون انجام نشده که می خواهم نوید بدهم در هفته های بعد یکی از آنها که بنده ۱۹سال پیگیر آن بوده ام به لطف خدا و به برکت امام هشتم انجام خواهد شد.

ما در نوزده سال  ۹۶۳ جمعه داشته ایم که ۹۴۶ هفته نماز جمعه حضوری برگزار شده و ۱۷جلسه به خاطر بیماری کرونا به صورت فیلم و رسانه و در فضای مجازی فعال بوده است که در فضای مجازی و کانال های مربوطه بیش از ۲هزار بار دیده شده که اغلب جوانان بوده اند.

۲-تشکر از سخنرانی قبل از خطبه های جناب حجه الاسلام و المسلمین اکبری نیا ریاست محترم سازمان تبلیغات منطقه دو قم(غرب استان قم)بحمد ا… کار تبلیغ حتی در این ایام کرونا تعطیل نشده سپس با توجه به برنامه آموزش و پرورش در برنامه “شاد” فرمودند در این بستر می شود کارهای تبلیغی اسلامی زیادی انجام داد.

۳-اشاره به ۱۴ تیر روز شهرداری و دهیاری. هم تبریک عرض نمودند و هم عرض خدا قوت همچنین تشکر نمودند از شهردار شهر جعفریه و اینکه ما هم باید کمک نماییم تا شهر جعفریه به سطح رفاهی قابل قبولی برسد،همچنین تشکر نمودند از شوراها برای انتخاب شهردار محترم جعفریه.

۴- اشاره به ۱۶ تیر روز مالیات.

امروز جمهوری اسلامی که فروش نفت آن به صفر رسیده است،ما  باید با مالیات و صادرات غیر نفتی کارها را پیش ببریم همان طور که برای پیشبرد دین اسلام زکات و خمس می دهیم باید برای پیشبرد نظام جمهوری اسلامی نیز مالیات بپردازیم.

۵-اشاره به اینکه بعضی ها در سطح جامعه شبهه پراکنی می نمایند که چرا مقام معظم رهبری برای حل مشکلات مردم از جمله معیشت ورود پیدا نمی نمایند،باید عرض نماییم که کشور دارای سه قوه است و هر قوه برای خود مسئولیتی دارد،مگر می شود رهبری در اجرای امور در کار سه قوه دخالت نماید !؟این واقعا بی انصافی است و انها برای اینکه کم کاری و نا کارامادی خودشان را بیندازند گردن رهبری این شبهه پراکنی ها را انجام می دهند که حتما ما در جای خود  جواب آنها را خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *