خطبه های نماز جمعه سلفچگان 13تیر1399

جمعه، 13 تیر 1399

خطبه نماز جمعه 1399/4/13
کرامات امام رضا علیه السلام و حمایت از قوه قضاییه در مبارزه با فساد

خطبه اول:بعد از سفارش به تقوا….

علی بن موسی الرضا علیه السلام معروف به امام مهربانی ها است ما امام رضا را امام رئوف و مهربان می شناسیم.

بله همه ائمه محبت بی انتها هستند و مظهر رحمت و محبت الهی اما این صفت در وجود امام رضا علیه السلام تبلور بیشتری یافته است.

رفتار محبت آمیز امام رضا(ع) نه تنها در مورد مسلمانان وجود داشته است بلکه غیر مسلمانان نیز از آن بهره مند بوده اند.

حتی حضرت بعد از شهادتشان و در زمان ما هم عنایت و توجه به غیر مسلمانان دارند و چقدر زیادند غیر شیعیان و غیر مسلمانانی که از امام رضا حاجت گرفته اند داستانهای آن زیاد است.

سفارشات امام رضا به شیعیان در مورد محبت به یکدیگر هم زیاد است . سفارش حضرت به محبت به اهلبیت هم زیاد است اینکه عشق و علاقه و محبت ما به پیامبر اکرم و فرزندانش روز به روز بیشتر بشود.

اصلا راه نجات محبت اهلبیت علیهم السلام است اما نه اینکه محبت به تنهایی کافی باشد نه محبت مسیر حرکت است از راه محبت باید وارد شد و دینداری کرد.

در کلامی نورانی حضرت می فرماید: لا تَدَعُوا الْعَمَلَ الصَّالِحَ وَ الاجْتِهادَ فی الْعِبادَهِ إِتِّکالًا عَلی حُبِّ آل مُحَمَّدٍ لا تَدَعُوا حُبَّ آلَ مُحَمَّدٍ و التَّسْلِیمَ لأمْرِهِمْ إِتِّکالًا عَلی الْعِبادَهِ فَإِنَّهُ لا یقْبَلُ أَحَدُهُما دُوْنَ الآخَرِ.

….

فرمایش قرآن هم ایمان و عمل صالح در کنار هم است…

ان الذین آمنوا و عملوا الصالحات است و پاداش آن: لَهُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِی مِن تَحْتِهَا الأَنْهَارُ است پاداش آن: فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِندَ رَبِّهِمْ است

پاداش آن: سَنُدْخِلُهُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِی مِن تَحْتِهَا الأَنْهَارُ خَالِدِینَ فِیهَا أَبَدًا……

خطبه دوم:بعد از سفارش به تقوا……

باز هم میلاد پر برکت حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام را به محضر مقدس امام زمان عج و رهبری معظم انقلاب مراجع معظم تقلید و شما مردم و مسئولین بخش تبریک عرض می کنم.خداوند عیدی همه شیعیان را در این روز پر برکت تعجیل نه!بلکه فرج امام زمان قرار دهد!

 به چند نکته کوتاه در این خطبه اشاره کنم یکی سخنرانی مقام معظم رهبری از طریق فضای مجازی در همایش سراسری قوه قضائیه در آخرین روز هفته قوه قضائیه بود.

تاکید زیاد ایشان در مورد تحول در خود قوه بود که نکات مهمی را اشاره کردند که بیشتر رئیس و مسئولین دستگاه قضا باید اطاعت کنند و مساله مهم دیگر مبارزه بافساد در جامعه بود.

ایشان فرمودند مردم از مبارزه بدون ملاحظه و بدون اغماض با مفسد امیدوار مى‏شوند این خیلی مهم است کاری کنیم مردم به نظام و انقلاب امیدوار بشوند در مورد اهمیت مبارزه با فساد فرمودند: فساد مالى و اقتصادى همچون ویروس کرونا، بسیار خطرناک و به‏شدت واگیردار و مُسرى است. تنها تفاوت ویروس کرونا با ویروس فساد این است که ویروس کرونا با شستشوى دست برطرف مى‏شود اما تنها راه مقابله با ویروس فساد، قطع دست مفسد است.

چقدر این کلام پر مغز و حکیمانه است ایکاش تمامی مسئولان و مردم به فرمایشات ایشان توجه کامل داشته باشند.

وضعیت اقتصادی امروز جامعه نتیجه بی توجهی به فرمایشات ایشان در بیش از یک دهه اخیر است،نتیجه بی توجهی به دستورات ایشان در مذاکرات است و بعد از آن در نحوه اجرای برجام.

متاسفانه می بینیم بزرگترین حامیان مذاکره و برجام نامه سرگشاده می نویسند و مشکلات را به گردن رهبری می اندازند دقیقا تاریخ تکرار می شود کسانی که حضرت علی را اول مجبور به پذیرش حکمیت کردند بعد حضرت را مجبور به حکم قرار دادن ابو موسی اشعری کردند و همه چیز را نابود کردند همه مشکلات رابه گردن حضرت علی علیه السلام انداختند و خودشان مدعی شدند.

حواسمان باشد آن بلاها تکرار نشود مقصران مدعی نشوند.

ملت ما باید بیدار باشد ممکن است این تازه آغاز یک سناریوی دیگر باشد.احتمالا این نامه ها و صحبتها تازه آغاز یک فتنه بزرگ دیگر باشد.

امروز جامعه ما بیش از هر زمان دیگری نیاز به هوشیاری و بیداری دارد.

نوع مدیریت در وضعیت اقتصادی امروز جامعه خطر ناک است.ممکن است برخی بدنبال ناراضی کردن مردم باشند.

عزیزان خطر نفاق بزرگ است نفاق آن است که به اسم مسئول و به اسم انقلابی تیشه به ریشه انقلاب بزنند به نام دین مردم را از دین متنفر کنند به نام انقلاب جلو بیایند و نام انقلاب را خراب کنند در حرف رهبری را احترام کنند  ولی در عمل برخلاف منویات ایشان عمل کند شناخت این دشمنان سخت است.

عزیزان کسانی که در سابقه خود نشان داده اند در مقابل حرف رهبری می ایستند،کسانی که در سابقه شان مخالفت با حرف رهبری است در سابقه شان حرکت برخلاف فرمایشات ایشان است نه انقلاب را قبول دارند و نه دلشان برای مردم می سوزد اینها را بشناسیم و پای کار انقلاب بایستیم و انقلابی بمانیم که این راه نجات در دوران ماست.

نکته دیگر کم توجهی به رعایت مسائل بهداشتی و مقابله با ویروس کرونا در مردم و مسئولین است

رهبری فرمودند: در اثر فداکارى دستگاه‏ها و کادرهاى درمانى و بهداشتى و هم‏چنین مجاهدت داوطلبانه گروه‏هاى مردمى و همکارى عموم مردم، ایران به‏عنوان یک کشور موفق در دنیا معرفى شد اما این مربوط به ابتداى کار بود و اکنون متأسفانه آن حرکت و مجاهدت از جانب بعضى مردم و مسؤولان سست شده است.

این‏که گفته مى‏شود باید کارى کرد که مشکلات اقتصادى از ناحیه کرونا به ‏وجود نیاید، حرف درستى است اما در صورت ‏بى‏توجهى و شیوع گسترده بیمارى، مشکلات اقتصادى هم بیشتر خواهد شد.

لذا باید هم مردم و هم مسئولان توجه بیشتری در مورد رعایت مسائل بهداشتی داشته باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *