خطبه های نماز جمعه خلجستان 13تیر1399

جمعه، 13 تیر 1399

13   تیر  1399

بیانیه این هفته

حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه بخش خلجستان

مدت  دو خطبه :  00دقیقه  خطبه اول : 00دقیقه  خطبه دوم : 00دقیقه

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه بخش خلجستان خطبه اول پس از سفارش به تقوای الهی به شرح ذیل است:

تقوایی که خداوند متعال در قرآن می فرماید: سرانجام نیک از آن انسانهای با تقواست. یکی از وظایف همه ما با تقوا باشیم و همدیگر را به تقوای الهی دعوت کنیم. جلوی انحرافات و مفاسد اجتماعی را بگیریم از وظایف مسلمین است که جلوی گناهان را بگیریم. پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم می فرماید : امت من همواره در خیر و خوبی و برکت و سعادت به سر می برند مادامی که امر به خوبی ها کنند می فرماید:یکدیگررا دوست بدارند امربه نماز کنند زکات بدهند اگر چنین نباشد امت من دچار قحطی و خشکسالی و عذاب الهی خواهند شد. امام رضا علیه السلام در کتاب شریف اخبار الرضا آمده است: تقوا را در نعمت های الهی رعایت کنید و نعمت ها را با گناه و معصیت از خود نرانید. ماه ذی القعده الحرام یکی از ماه های حرام قرار داریم. یازدهم ذی القعده الحرام روزی که ولادت با سعادت حضرت امام رضا علیه السلام است. از اول تیر ماه ولادت حضرت معصومه تا امروز یازدهم ماه است ولادت امام رضا علیه السلام که دهه کرامت را نامگذاری شده است. سه ماه حرام که ذی القعده ذی الحجه الحرام و محرم الحرام       می باشدو چهارمین ماه ، ماه رجب را حرمت نگه داریم .

**خطبه دوم **

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه بخش خلجستان خطبه دوم پس از سفارش به تقوای الهی به شرح ذیل است:

نعمت هایی که خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: بندهایم اگر بخواهید نعمت های مرا بشمارید  نمی توانید نعمت هایی که رسول اکرم درروایتی می فرماید:اگرانسان صبح را به شب در آورد و شب رابه صبح درآورد و سه چیزازنعمت های خدا را دارا باشد نعمت دنیا بر او تمام است:

1-امنیت 2-سلامت 3-غذا 4-ایمان در دهه کرامت قرارداریم و روز ولادت حضرت امام رضا علیه السلام به ساحت مقدس امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف به مقام معظم رهبری مراجع عظام تقلید و امت اسلام تبریک عرض می کنم.

حقوق بشری آمریکا که پشت سرگذاشتیم.پاروی گردن انسانهابگذارند این حقوق بشری آمریکاست.خواسته های مردم به پا خواسته آمریکا این است که ما می خواهیم نفس بکشیم یعنی اینکه آزاد باشیم حرف بزنیم. مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای می فرماید:این شیطان اکبردَم ارحقوق بشر می زنداماسرتاسراین رژیم ضدحقوق بشراست مردم آمریکا انقلاب کرده اند بیش ازیک ماه مردم خواب راحت را از سر جنایتکار آمریکا گرفته اند .ترامپ درسنگرمخصوص درکاخ سفیدواشنگتون مخفی بود.

با توجه به اینکه یازده میلیون دردنیا به بیماری مخصوص کرونا گرفتار شده اند و چهارده استان ما قرمز اعلام گردیده است جدی از همه مردم عزیز می خواهند ویروس کرونا را جدی بگیریم . به دستور العمل بهداشتی در همه جا رعایت کنیم. به فرموده مقام معظم رهبری یک مقدار مردم ما وبعضی مسئولین ما سست شده اند باید جدی گرفت.    

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *