خطبه های نمازجمعه جعفریه 8 شهریور 98

جمعه، 8 شهریور 1398

***خطبه اول***

حجت الاسلام والمسلمین محمدمیرزایی امام جمعه موقت بخش خلجستان پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان کردند:

1- برای رسیدن به کرامات انسانی خداوند تبارک وتعالی در آیه 83 سوره بقره ابتداً دعوت به نماز دارد.

2- اهمیت و ارزش نماز را از دیدگاه ابی عبدالله و نهضت عاشورا بررسی کنیم. صادق آل محمدمی فرماید: انسان مؤمن درگرفتاری ها و مصیبت و پیداکردن راه نجات سراغ نماز می روند. در بحث نماز و اهمیت نماز از دیدگاه حضرت ابی عبدالله الحسین علیه السلام می فرمایند: من نماز را دوست دارم من به نماز عشق می ورزم وبه تلاوت قرآن و استغفار با خون و گوشت من عجین شده است. وقتی حضرت ابی عبدالله با حُر برخورد کردند وقت نماز شدبا حُرنمازخواندند حُربه امام اقتدا کرد.

3- نماز مقدم است بر جهاد و نماز برتمام کارهای ما مقدم ­تر است. نماز است که شهید می سازد نماز است که امربه معروف و نهی ازمنکر می سازد ، نماز است که جامعه و انسان می سازد،اگرنماز نباشد هیچ عملی ارزش ندارد.

4- آیات الَّذینَ یُؤْمِنُونَ بِالْغَیْبِ وَ یُقیمُونَ الصَّلاهَ وَ…((وَ اسْتَعینُوا بِالصَّبْرِ وَ الصَّلاهِ وَ إِنَّها لَکَبیرَهٌ إِلاَّ عَلَی الْخاشِعین)) ((إِنَّ الصَّلاهَ تَنْهى‏ عَنِ الْفَحْشاءِ وَ الْمُنْکَر)) به نماز اشاره دارد.

5- چند عامل باعث قبولی نماز می شود یکی از آنها تُربت سیدالشهداء علیه السلام است .

قرائت سوره: کوثر

***خطبه دوم***

حجت الاسلام والمسلمین محمدمیرزایی امام جمعه موقت بخش خلجستان پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان کردند:

1-تقوایی که انسان را در دو دنیا عزیز می کند تقوا رمز بندگی است و انسان را در پیشگاه الهی آنقدر عزیز می کند که خداوند تبارک وتعالی آنچه که دارد در طبق اخلاص برای بندگان باتقوایش قرارمی دهد.

****** مناسبت های هفته ******

2- در آستانه ماه محرم و آغاز عزاداری سَیدوسالارشهیدان قرار داریم از مساجد، هیئت های مذهبی ، سازمان تبلیغات ، دفتر تبلیغات در برپایی عزاداری سَید و سالار شهیدان آماده شده اند جای تقدیر و تشکر دارد.

3- هیئت ها، روحانیون، هیئت اُمنای مساجد و مداحان چند نکته را توجه کنند: جای نماز را خالی نکنیم ، وقت عزاداری به عبادتهای دیگر لطمه نزند، نارضایتی برای همسایگان ایجاد نکنیم.

4- ماجرای شبه ابی طالب را داریم و محاصره پیغمبر گرامی اسلام در مکه را داریم.

5- در ایام هفته دولت قرارداریم امروز شهادت دویار باوفای انقلاب شهیدرجایی و شهید باهنر در هشتم شهریور که به دست منافقین کوردل به شهادت رسیدند تسلیت و تعزیت داشته باشیم. جای خسته نباشید دارد به عزیزان دولتمرد به عزیزانی که در این راه به مردم خدمت می کنند. یکی از کارهایی که در روستاها می توانند انجام بدهند تشکیل تعاونی های کوچک و سود بازده را سازماندهی کنندو مشکلی که در خود شهر دستجرد هست مسئله کوی گلستان می باشد.

6- دیدار حضرت آقا با دولتمردان داشتند که نکات ارزنده ای را فرمودندبه اختصار عرض می کنم:

فرمودند: قدر شناسی مسئولین از خدمت به مردم.مسئولین بدانندخدمت به مردم عبادت است.و اتحاد بین قوای سه گانه و فرمودند:رهایی کشور ازبودجه نفت وبه سمت اقتصاد مقاومتی و مقابله هوشمندانه با  توطئه های دشمن و دور شدن از حواشی و همت به حلّ مشکلات مردم وتحریم ها را تبدیل به فرصت بکنیم.

7- دوازدهم شهریور روز مبارزه با استعمار انگلیس است.

قرائت سوره : اخلاص

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *