خطبه های نماز جمعه خلجستان 24 خرداد ماه 98

جمعه، 24 خرداد 1398

خطبه اول

اوصیکم یا عباد الله و نفسی بتقوی الله خودم وشما عزیزان نمازگزار را به تقوای الهی سفارش می کنم

تقوایی که خدواند متعال در قرآن کریم می فرماید برای رسیدن به تقوای الهی یکدیگر را کمک کنید جامعه ای که با تقوا باشد از فساد دور است یکی از مصادیق بارز برّ و تقوا در این آیه شریفه وَتَعاوَنوا عَلَى البِرِّ وَالتَّقوىٰ ۖ وَلا تَعاوَنوا عَلَى الإِثمِ وَالعُدوانِ ۚ  کمک به امر ازدواج است .خدواند متعال در آیه 32 سوره نور می فرماید : وَأَنکِحُواْ الْأَیَامَا مِنکُمْ وَالصَّالحِینَ مِنْ عِبَادِکُمْ وَإِمَآئِکُمْ إِن یَکُونُواْ فُقَرَآءَ یُغْنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ وَاللَّهُ وَسِعٌ عَلِیمٌ  این آیه شریفه مومنین را تشویق به آماده کردن کردن مقدمات ازدواج آنها می کند خطاب در این آیه صیغه جمع است . از حضرت رسول اکرم (ص) نقل شده است هیچ خانه ای آبادتر از خانه ای نیست که با ازدواج آباد تر شود . یکی از موانع ازدواج دیر ازدواج کردن است . و مانعی دیگر اشتغال به تحصیل است. تشکیل خانواده یک فریضه است به عنوان کار الهی و یک وظیفه انجام دهند هر چند شرعاً در زمره واجبات ذکر نشده امر ازدواج ولی اما به قدری تحریص و ترغیب شده است انسان می فهمد خدواند متعال براین امر اصرار دارد

 

قرائت سوره توحید

 

خطبه دوم

اوصیکم یا عباد الله و نفسی بتقوی الله خودم و همه شما را به تقوای الهی سفارش می کنم .

مناسبت های هفته

هشت شوال سالروز تخریب حرم ائمه بقیع علیهم السلام به دست وهابیون خبیث سعودی را تسلیت عرض کرده با آرزوی نابودی آل سعود و زیارت قبور ائمه بقیع و بازسازی جایگاه های رفیع ائمه بقیع .

 

26 خرداد سالروز شهادت مجاهدان دلیر اسلام آقایان شهید محمد بخارایی ، حاج صادق امانی  ،صفارهرندی ، مرتضی نیک نژاد که مجریان اعدام نخست وزیر وقت رژیم طاغوت حسنعلی منصور بودند.

 

27 خرداد فرمان امام (ره) مبتنی بر تشکیل جهاد سازندگی در سال 1358 هجری شمسی . دراین هفته به مناسبت هفته جهاد کشاورزی شاهد افتتاح سی و سه پروژه در استان قم که یکی از آنها در بخش خلجستان و در روستای طینوج گلخانه ای افتتاح شده در جهت اشتغال زایی عده ای از عزیزان که جا دارد از خیّر محترم که فضا را در اختیار قراردادند قدر دانی شود.

 

15 شوال سالروز رحلت حضرت عبدالعظیم حسنی در سال 252 هجری قمری و سالروز شهادت حمزه ابن عبدالمطلب (س) . حضرت امام هادی علیه السلام در فضیلت زیارتی ایشان می فرماید کسی که قبر عبدالعظیم را زیارت کند گوی قبر امام حسین علیه السلام را زیارت کرده است .

 

هفته گذشته بعد از ماه ها تهدید علیه جمهوری اسلامی ترامپ گفت حاضر به مذاکره با ایران است تنها یک هفته صبر لازم بود که جهانیان به پوچ بودن ادعای او پی ببرند چراکه او ابتدای هفته به وزارت خزانه داری آمریکا دستور داد تا دامنه ی تحریم ها علیه ملت و دولت ایران را شدت داده و شرکتهای پتروشیمی ایران به لیست تحریم ها افزوده شود.

دیدار مقام معظم رهبری با نخست وزیر ژاپن که مهمترین محورهای این دیدار موضع گیری رهبر نسبت به ترامپ که فرمودندکه من شخص ترامپ را شایسته ی مبادله ی هیچ پیامی و هیچ پاسخی به او نخواهم داد ایشان تأکید کردند ایران هیچ اعتمادی به آمریکا ندارد .

درمورد مذاکره هسته ای  آمریکا با ایران ایشان فرمودند:جمهوری اسلامی پنج ، شش سال در مورد موضوع هسته ای در قالب 1+5 مذاکره کرد ولی آمریکا زیر توافق زد کدام فرد عاقلی با کسی که زیر تمام توافقات زده است مذاکره کند. نخست وزیر ژاپن در مورد مذاکرات صادقانه آمریکا با ایران پرسیدند که مقام معظم رهبری در جوابشان فرمودند: اصلا باور نمی کنیم که مذاکرات صادقانه از ترامپ صادر شود چون صداقت در مقامات آمریکایی بسیار کم است.

 صوت خطبه ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *