خطبه های نماز جمعه 1401/2/9

شنبه، 10 اردیبهشت 1401

خطبه اول

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهر قنوات استان قم، حجت الاسلام کرمی پور امام جمعه قنوات در خطبه اول نماز جمعه 9 اردیبهشت 1401با دعوت همگان به رعایت تقوا و پرهیزکاری، گفت: بنابر خطبه پیامبر صلی الله علیه و آله یکی از وظایف مهم ما در ماه رمضان و سایر ماهها، کمک به نیازمندان و صدقه دادن است.

وی همچنین افزود: بنابر روایات یکی از آثار صدقه دادن رفع بلا و افزایش طول عمر انسان است.

حجت الاسلام کرمی پور با اشاره به اینکه از آثار ظلم کردن، اجابت نشدن دعا و لعن و نفرین الهی است، آمریکا و صهیونیستها و همراهان آنها را مصداق برتر ظالم و مشمول لعنت و عذاب و هلاکت از سوی خداوند و ملت فلسطین را مصداق برتر مظلوم در جهان دانست و بیان داشت: وظیفه ما بنابر آیات و روایات ایستادگی در برابر ظالم و یاری مظلوم است و شعارهای لعن و نفرین و مرگی که به آمریکا و اتباعش می گوییم بر اساس منطق قرآن است و ظالمان در دنیا هم علاوه بر جهان آخرت مورد خواری و عذاب الهی خواهند شد.

امام جمعه قنوات بیان داشت: ما باید با تمام توان مظلومان فلسطین و یمن و سایر نقاط جهان را یاری کنیم

خطبه دوم

 امام جمعه قنوات در خطبه دوم با تأکید بر اهمیت روز جهانی قدس از حضور پرشور و آگاهانه اقشار مختلف مردم در راهپیمایی روز قدس قدردانی کرد و یاد شهدای این راه را گرامی داشت.

وی با اشاره به سخن امام خمینی که اگر کشورهای اسلامی کوتاهی کنند رژیم اسرائیل به فلسطین اکتفا نخواهد کرد، افزود: با هدایتهای امام راحل جلو اسرائیل گرفته شد و امروز در ضعف و در آستانه نابودی قرار گرفته است و به فرموده رهبر معظم انقلاب سیاستهای نظام سرمایه داری ظالم، سبب به وجود آمدن این رژیم اشغالگر شد.

امام جمعه قنوات خاطر نشان کرد: می خواستند یهودیان عالم را در آنجا جمع کنند تا پایگاهی برای ظلمشان درست کنند ولی آینده فلسطین بر اساس آنچه دیده می شود از مقاومت و ایستادگی و افزایش امید و انگیزه فلسطینیان به برکت انقلاب اسلامی ایران و کمکهای آن و ناامیدی و وحشت و اختلافهای داخلی اشغالگران روشن است و به امید خدا ملت مظلوم فلسطین با یاری ایران اسلامی پیروز خواهد شد.

وی همچنین گفت: امروز دیگر از امنیتی که به یهودیان برای مهاجرت به فلسطین وعده داده شده بود خبری نیست و اینها نمونه تحقق وعده الهی در عذاب ظالمان در دنیا است. ان شاء الله به زودی رژیم جعلی اسرائیل از نقشه جهان پاک خواهد شد و دولت اسلامی فلسطین تشکیل خواهد شد.

امام جمعه قنوات با اشاره به روز شوراهای اسلامی شهر و روستا بیان داشت: که آنها پناه مردم هستند و به اعضای شوراها سفارش کرد از موقعیتی که پیدا کرده اند برای خدمت رسانی بیشتر به مردم استفاده کنند.

حجت الاسلام کرمی پور با گرامیداشت روز کارگر و روز معلم و سالگرد شهادت استاد مطهری و روز ملی خلیج فارس و عید سعید فطر گفت: ان شاء الله نماز عید فطر امسال همانند گذشته برگزار خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به وجوب زکات فطره افزود: باید زکات فطره را در روز عید فطر به طور مستقیم یا توسط نهادهای حمایتی به نیازمندان برسانیم که برای عموم مردم که قوت غالبشان گندم است برای هر نفر 40 هزار تومان می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *