خطبه های نماز جمعه 1401/2/2

شنبه، 3 اردیبهشت 1401

خطبه اول

حجت الاسلام و المسلمین صبوری فیروزآبادی امام جمعه شهرستان کهک در ابتدای خطبه اول نماز جمعه این هفته و در ادامه مباحث سبک زندگی اسلامی به تبیین خصوصیات همسر مناسب از منظر روایات معصومین (ع) پرداختند.

ایشان در این بخش از خطبه ها با استناد به پنج روایت نورانی از پیامبر اعظم (ص) و اهل بیت عصمت (ع) ایمان، عقل،اخلاق نیکو، عفت و اصالت خانوادگی را از مهمترین خصوصیات همسر مناسب برشمردند.

خطبه دوم

امام جمعه شهرستان کهک در خطبه دوم نماز جمعه به مشکل مدیریت پسماندهای شهرستان اشاره نموده و از فرماندار کوشای شهرستان خواستند که اختلاف موجود میان شهرداری کهک و شوراهای روستاها را در موضوع چگونگی احداث مرکز انتقال پسماند، مدیریت نمایند.

حجت الاسلام و المسلمین صبوری فیروزآبادی در ادامه خطبه دوم نماز دشمن شکن جمعه به موضوع اهانت به ساحت نورانی قرآن کریم در کشور سوئد اشاره نموده و هدف از این نوع حرکتهای برنامه ریزی شده را از بین بردن حساسیت مسلمانان نسبت به مقدسات اسلامی و ایجاد تنش و به دنبال آن، به دست آوردن بهانه جهت ایجاد محدودیتهای بیشتر برای مسلمانان دانستند.

ایشان امتداد این خط در داخل کشور توسط برخی افراد معلوم الحال و اهانت به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) را مایه تاسف دانسته و از دستگاه قضایی خواستند که با این حرکت شنیع با شدت و قاطعیت برخورد نمایند.

امام جمعه شهرستان کهک در پایان خطبه های نماز جمعه با گرامی داشت سالروز شهادت امیرالمومنین (ع) به ذکر مصائب آن امام مظلوم پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *