خطبه های نماز جمعه 1401/2/2

یکشنبه، 4 اردیبهشت 1401

خطبه اول

 به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهر قنوات استان قم، حجت الاسلام کرمی پور امام جمعه قنوات در خطبه اول نماز جمعه 2 اردیبهشت 1401با دعوت همگان به رعایت تقوا و پرهیزکاری، گفت: کسی که عاقل است دیگران را آزار و اذیت نمی دهد.

وی با اشاره به آثار سوء گناهان، افزود: یکی از آثار گناه این است که موجب لعن و نفرین خدا و پیامبر و فرشتگان و دور شدن از رحمت الهی در دنیا و آخرت می شود. از گناهان بزرگ، کشتن مؤمن بدون دلیل و جرم است. امروز زورگویان جهانی دم از حقوق بشر می زنند ولی به راحتی خون مسلمانان را می ریزند و جاهلانی را تحریک به این جنایات می کنند. اینها مورد لعن و نفرین خداوند هستند و ما هم به پیروی از خدا و پیامبر و فرشتگان آنها را لعن و نفرین می کنیم.

حجت الاسلام کرمی پور در ادامه بیان : از گناهان دیگر که سبب لعن خدا می شود قطع ارتباط با خویشان و رحم است و گناه دیگر که زمینه لعن خداوند می شود، ترک مهمترین واجب یعنی امر به معروف و نهی از منکر می باشد و بنابر روایات اسلامی ترک آنها، سبب تسلط بدان بر جامعه و مستجاب نشدن دعاها می شود.

وی همچنین افزود: متأسفانه در فضای مجازی به ویژه در گوشی های همراه زمینه گناه و انحراف برای همه اقشار و سنین فراهم گردیده و خیلی باید مواظب خود و خانواده مان باشیم

خطبه دوم

امام جمعه قنوات در خطبه دوم با تسلیت سالروز شهادت امیرمؤمنان علی علیه السلام و گرامیداشت شبهای قدر ، بیان داشت: برای شب قدر خود برنامه ریزی کنیم تا حداکثر بهره برداری را در انجام بهترین اعمال داشته باشیم و فقط بیدار ماندن نباشد.

وی افزود: برای سفر طولانی پس از مرگ و قیامت که هیچ کس به جز خدا نمی تواند ما را یاری دهد، نیاز داریم که از این فرصتها حداکثر استفاده را کنیم و چه بسا کسانی که سال گذشته بودند و امروز در دستشان کوتاه شده گرچه جوان و امیدوار به زندگی بودند. روزه ما تنها گرسنگی نباشد و اعضای خود را از گناه حفظ کنیم.

امام جمعه قنوات با اشاره به مقام بالای حضرت علی علیه السلام خاطر نشان کرد: خداوند فضیلتهای زیادی در قرآن برای امیر مؤمنان علی علیه السلام آورده است از جمله در «افمن کان مؤمنا کمن کان فاسقا» و «هو الذی ایدک بنصره و بالمؤمنین» و «اجعلتم سقایه الحاج» به عنوان مؤمن از ایشان نام برده که در برخی کتابهای اهل سنت هم روایاتی آمده که منظور این آیات علی علیه السلام می باشد. ایمان آن حضرت در برابر ایمان سایر انسانها برتر و بیشتر بود اما متأسفانه با چنین شخصیت بزرگ و اهل بیت و فرزندان او چه کردند و چه می کنند؟!

حجت الاسلام کرمی پور با تأکید بر اهمیت روز قدس گفت: بعد از دو سال امسال راهپیمایی روز قدس برگزار می شود و در شهر قنوات هم در ساعت 11:30 جمعه آینده از مسجد صاحب الزمان علیه السلام به سمت مصلای نماز جمعه برگزار می گردد و ان شاء الله با توجه به جنایات آمریکا و صهیونیستها در این دوره همه حضور پرشور داشته باشیم.

امام جمعه قنوات همچنین با اشاره به بازگشایی مدرسه علمیه بقیه الله علیه السلام شهر قنوات و معرفی مدیر جدید و آغاز پذیرش طلبه برای سال تحصیلی آینده، از خانواده ها خواست همراهی و همکاری لازم را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *