خطبه های نماز جمعه 1401/1/5

دوشنبه، 22 فروردین 1401

خطبه اول

حجت الاسلام و المسلمین حامدی، امام جمعه پردیسان در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مورخ ۵ فروردین ماه ۱۴۰۱ با تبریک فرارسیدن سال جدید و تقدیر و تشکر از مجموعه‌های خدمتگزار به مردم گفتند: مجموعه‌های مختلف از جمله عزیزان نیروی انتظامی، پلیس راهور، کادر درمان و شهرداری در تعطیلات دست به دست هم می‌دهند تا در ایام تعطیلات مردم بهره مناسب را ببرند. خداوند به ایشان توفیق دهد و خدمات آن‌ها را ذخیره یوم المعاد قرار دهد.

امام جمعه پردیسان با انتقاد از حجم بالای سفرهای نوروزی و کشته‌شدگان سوانح رانندگی و چهارشنبه سوری گفت: خوشبختانه وضعیت چهارشنبه سوری در پردیسان با زحمات عزیزان نیروی انتظامی مناسب و آرام بود اما در قم شاهد بودیم که تعدادی کشته و قطع عضو داشتیم. این ناامنی که در کشور ایجاد میشود نیاز به تدبیر جدی و فرهنگ‌سازی دارد. این مسئله در شهر کریمه اهل بیت و شهر علم و اجتهاد حیثیتی است.

خطیب پردیسان افزود: تعداد کشته‌های مسافرت‌های نوروزی جای تعجب دارد. صدها نفر فقط در طول چند روز در جاده‌ها کشته می‌شوند. آیا این تعداد مسافرت در یک زمان کوتاه واجب است؟ متأسفانه صداوسیما هم مرتب تشویق و تحریک می‌کند که مردم در جاده‌ها راه بیفتند. این عدد و رقم‌ها قابل تحمل نیست و نیاز به توجه مسئولین و متولیان دارد.

خطبه دوم

وی در خطبه دوم در خصوص نام‌گذاری سال جدید گفت: مخاطب خاص این نام‌گذاری‌ها مسئولان و به خصوص قوه مجریه هستند که باید همت کنند تا شعار سال روی زمین باقی نماند. ما نیاز به یک تغییر اساسی در رویکردها داریم چرا که با پول‌پاشی نمی‌شود مشکل اقتصاد را حل کرد.

وی با اشاره به سالروز آغاز جنگ یمن گفت: در این هفت سال از احد الناسی برای حمایت از این مردم مظلوم صدا بلند نشد، اما در ماه گذشته همه برای حمایت از مردم اوکراین دست به دست هم داده‌اند! اما یمنی‌ها با مقاومت استقلال کشور خود را حفظ کرده‌اند و به دنبال امنیت عاریه‌ای نبوده‌اند./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *