خطبه های نماز جمعه 1401/1/26

پنجشنبه، 1 اردیبهشت 1401

خطبه اول

حجت الاسلام و المسلمین صبوری فیروزآبادی امام جمعه شهرستان کهک در ابتدای خطبه اول نماز جمعه این هفته و در ادامه مباحث سبک زندگی اسلامی به بیان و شرح روایات معصومین (ع) پیرامون اهمیت ازدواج و تشکیل خانواده پرداختند.

ایشان در این بخش از خطبه ها با استناد به سه روایت گرانبها از پیامبر اعظم (ص) ازدواج را مایه رحمت، حفظ دین و دوری از گناه دانستند.

امام جمعه کهک در ادامه این بحث به بیان روایاتی در فضلیت زمینه سازی ازدواج جوانان پرداخته و همگان را به تلاش ویژه در این عرصه فراخواندند.​​​​​​​

خطبه دوم

امام جمعه شهرستان کهک در ابتدای خطبه دوم نمازجمعه این هفته با تقدیر از دستور رئیس جمهور محترم مبنی بر اعلام لیست ابربدهکاران بانکی و عملی شدن آن در هفته گذشته، این اقدام شایسته را گام اول مبارزه با ویژه خواری و فساد اقتصادی شمرده و خواستار ورود جدی قوه قضاییه به این مساله مهم شدند.

حجت الاسلام و المسلمین صبوری فیروزآبادی در ادامه خطبه دوم با اشاره به افزایش صادرات نفتی کشور، عمده دلیل محسوس نبودن این گشایش بر سر سفره مردم را مصرف شدن به حق این درآمدها در پرداخت بدهی های دولت پیشین به بانک مرکزی، پرداخت حقوق کارمندان دولت بدون استقراض از بانک مرکزی و تامین ارز ۴۲۰۰ تومانی جهت واردات کالاهای اساسی دانستنه و ابراز امیدواری کردند که با همت و درایت دولت مکتبی، مردم به زودی آثار این اقدامات و سیاستهای صحیح و کارشناسانه را بر سر سفره های خود مشاهده نمایند.

امام جمعه شهرستان کهک در پایان خطبه های نماز جمعه این هفته با یادآور شدن سالروز ولادت سبط اکبر امام مجتبی (ع)، سخاوت و مواسات را از مهمترین ویژگی های آن حضرت برشمرده و همگان را به تاسی به سیره نورانی ایشان دعوت نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *