خطبه های نماز جمعه 1401/1/19

پنجشنبه، 1 اردیبهشت 1401

خطبه اول

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهر قنوات استان قم حجت الاسلام کرمی پور امام جمعه این شهر در خطبه اول نماز جمعه 19فروردین 1401با دعوت همگان به رعایت تقوا و پرهیزکاری به ویژه در ماه مبارک رمضان، گفت: بنابر روایتی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله، اگر مواظب زبان و شکم و غریزه جنسی خود بودیم و با آنها گناه نکردیم در بهشت با پیامبر خواهیم بود.

حجت الاسلام کرمی پور به مناسبت حادثه حرم رضوی به بیان مقام شهید پرداخت و خاطر نشان کرد: با ریخته شدن اولین قطره خون شهید، خداوند تمام گناهان او را خواهد بخشید و او زنده است و نزد خداوند روزی دارد و شهید آزاد است به همه جای بهشت برود و امیر مؤمنان علیه السلام با آن همه فضیلت، در هنگام شهادت می گوید رستگار شدم.

وی در ادامه بین داشت: حجت الاسلام اصلانی توفیق بالایی داشت که در حرم امام رضا علیه السلام با زبان روزه به شهادت رسید و او پاداش شهیدانه و جهادی و خدمتگزار زندگی کردن را گرفت. هم چنین حجت الاسلام دارایی که ایشان هم اخیرا به شهادت رسید.

خطبه دوم

 امام جمعه قنوات در خطبه دوم با گرامیداشت سالگرد رحلت حضرت خدیجه علیها السلام و شهادت شهیدان آیت الله صدر و خواهر مجاهدش و شهید آوینی و صیاد شیرازی و روز فناوری هسته ای گفت: دانش هسته ای نیاز امروز و فردای کشور ماست. وی همچنین افزود: هنر نعمتی است که خداوند به برخی داده است و باید از آن در راه خدا استفاده شود.

حجت الاسلام کرمی پور با اشاره به فروپاشی خانواده در غرب خاطر نشان کرد: خداوند به همه ما به ویژه بانوان با حفظ حجابشان توفیق دهد پیرو راه حضرت خدیجه علیها السلام باشیم. غرب با برداشتن حجاب زنان، کانون خانواده را نابود کرد تا جایی که به حیوانات پناه برده اند.

امام جمعه قنوات در ادامه با اشاره به اینکه اسلام و همچنین جمهوری اسلامی دنبال رحمت و امنیت برای همه جهان است بین داشت: امروز گروههای تکفیری مانند داعش که ساخته دست استکبار هستند روش خوارج در صدر اسلام که فقط خود را مسلمان دانسته و دیگران را کافر می شمردند و سخن هیچ کس را قبول نمی کردند، را دارند. مستکبران خودشان اینها را به وجود می آورند و سپس می گویند ما برای مبارزه با اینها به منطقه آمده ایم در حالیکه می خواهند با معرفی این جنایتکاران که از هر جنایتی کوتاهی نمی کنند به عنوان نمونه حکومت اسلام، جهانیان را از گرایش به اسلام دور کنند و با ترساندن ملتهای مسلمان از همدیگر می خواهند وحدت میان مسلمانان را به هم بزنند تا به اهداف مستکبرانه خود برسند. همه مسلمانان باید هشیاری خود را حفظ کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *