خطبه های نماز جمعه 1401/1/19

دوشنبه، 22 فروردین 1401

خطبه اول

حجه الاسلام اسماعیل پور امام جمعه بخش فردو در اولین جمعه از ماه مبارک رمضان در خطبه اول نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با استناد به جملاتی از دعای شریف ابوحمزه ثمالی به موضوع تقوا پرداخت و گفت : رعایت تقوا که به فرموده پیامبر اکرم افضل اعمال ماه مبارک رمضان است اگر همراه با توجه به مقام و مرتبه خدایی باشد که دستور به تقوا و پرهیزگاری داده است ، میتواند رابطه ای صمیمی بین بنده و خدا ایجاد کند . ضمن اینکه سخن قرآن کریم که فرموده (هُوَ أَهْلُ التَّقْوَى‏ وَ أَهْلُ اْ‏َلمغْفِرَه) اشاره به مسأله مهم خوف و رجا دارد که بنده صالح خدا همواره باید خود را در این مقام ببیند تا نه از درگاه خداوند متعال ناامید شود و نه تکیه بر اعمال و عبادات او را دچار عجب و خود بینی کرده و به ورطه هلاکت اندازد .

خطبه دوم

ایشان در خطبه دوم با اشاره به شهادت دو روحانی جهادگر در حرم حضرت امام رضا ع (حجج اسلام اصلانی و دارایی) گفت : این جنایت هم مثل دیگر جنایات دشمن با اهداف شومی همراه است که نشان از جهل و ضعف و زبونی دشمنان انقلاب و نظام اسلامی و ایادی آنان دارد . اهدافی که دشمنان انقلاب مخصوصا رژیم غاصب صهیونیستی و حامی جنایتکار آن یعنی آمریکای جنایتکار از این نوع سفاکی ها دنبال میکنند عبارت است از

  1. شکستن وحدت اسلامی که آثار دشمن شکن آنرا در همه دوران بعد از انقلاب اسلامی و مخصوصا در دوران دفاع مقدس و دفاع از حرم چشیده اند و میدانند تا این روحیه وحدت در بین مسلمانان منطقه غرب آسیا هست ، سیاستهای جنایتکارانه آنان راه به جایی نمیبرد
  2. انحراف افکار عمومی منطقه و جهان از مسأله فلسطین و روز قدس . مخصوصا در این روزها که سیاستهای غاصبانه و توسعه طلبانه آنان در فلسطین راه بجایی نبرده است و گروههای مقاومت فلسطینی با تأکید بر راهکار مقاومت و مبارزه مسلحانه و بی امان و با عملیات استشهادی عرصه را بر صهیونیستها تنگ کرده اند .
  3. به چالش کشیدن گفتمان مقاومت در منطقه غرب آسیا که با ابتکار شهید سرافراز اسلام شهید قاسم سلیمانی پا گرفته و لشکرهای فاطمیون و زینبیون و مدافعان حرم در مقابل پرهزینه ترین برنامه های نظامی جهان سلطه در منطقه ایستادند و تبدیل به گفتمان غالب برای حال و آینده جهان اسلام شده است .

 امام جمعه بخش فردو در بخش دیگری از سخنان خود به مسأله گرانی و عدم نظارت بر توزیع و قیمت کالاهای اساسی اشاره کرد و از مسئولان دولتی خواست نسبت به این موضوع اقدام موثرتری انجام دهند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *