خطبه های نماز جمعه 1401/1/12

دوشنبه، 22 فروردین 1401

خطبه اول

حجت الاسلام و المسلمین صبوری فیروزآبادی امام جمعه شهرستان کهک در ابتدای خطبه اول نماز جمعه این هفته به ذکر روایتی از امام رضا(ع) درباره اهمیت روزهای پایانی ماه شعبان پرداختند.

بر اساس این روایت، امام (ع) اباصلت هروی را توصیه نمودند به غنیمت شمردن روزهای پایانی ماه شعبان و اهتمام به استغفار، دعا و قرائت قرآن کریم.

همچنین امام رضا (ع) وی را دعوت نمودند به توبه، ادای امانت و دور ریختن کینه از قلب در آخر شعبان المعظم.

خطیب جمعه کهک در ادامه خطبه اول نماز جمعه این هفته از مسئولان شهرستان خواستند که با مظاهر روزه خواری در ماه مبارک رمضان برخورد قاطع نمایند.

ایشان همچنین در این رابطه عموم مردم شهیدپرور شهرستان را دعوت نمودند به توجه ویژه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر و تذکر لسانی در برابر روزه خواری.

حجت‌الاسلام و المسلمین صبوری فیروزآبادی در ادامه این بخش از خطبه ها افزودند:

ممکن است اشخاصی به واسطه مسافر بودن، مریضی و مانند اینها از نظر شرعی معذور شمرده شوند، لکن همین افراد نیز نباید در ملاء عام به خوردن و آشامیدن بپردازند زیرا این عمل موجب هتک حرمت ماه مبارک رمضان می‌گردد.​​​​​​​

خطبه دوم

امام جمعه شهرستان کهک در ابتدای خطبه دوم نمازجمعه، حلول سال جدید شمسی را به همگان تبریک گفته و به تبیین مزایای عمل به شعار سال ۱۴۰۱ یعنی شعار”تولید؛ دانش محور، اشتغال آفرین” پرداختند.

ایشان کاهش یافتن هزینه های تولید، افزایش بهروری، ارتقاء کیفیت محصولات و افزایش توان رقابت در بازار های خارجی را از نتایج توجه به این شعار مهم و سرنوشت ساز برشمردند.

حجت الاسلام و المسلمین صبوری فیروزآبادی در پایان خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن گرامیداشت روز ۱۲ فروردین؛ روز جمهوری اسلامی به تبیین جایگاه مردم در نظام اسلامی پرداخته و با استناد به حضور گسترده مردم در صحنه های مهم تاریخی انقلاب( همچون تشییع بی نظیر امام راحل (ره)، شهید سلیمانی و راهپیمایی ۲۲ بهمن) ادعای دشمنان در پشیمان دانستن مردم از انتخاب جمهوری اسلامی را مردود و مزورانه دانستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *