خطبه نماز جمعه 16 مهر 1400

شنبه، 17 مهر 1400

اگر امتهای اسلامی با هم متحد بودند و تفرقه نداشتند دشمنان نمی توانستند هر روز به بهانه ای بر یک کشور اسلامی تسلط داشته باشند
خطبه های نماز جمعه 16 مهر 1400 قنوات توسط حجت الاسلام کرمی پور
خطبه اول
– خداوند انس و جن را برای بندگی کردن آفرید و عبادتی ارزش دارد و مفید برای دنیا و آخرت خواهد بود که همراه با عبودیت و تسلیم باشد.
– کسانی که احترام پیامبر و اولیای الهی علیهم السلام را در گفتار و رفتار و پذیرش و اطاعت فرمان خالصانه رعایت نمایند مشمول مغفرت و پاداش الهی می شوند و دلهایشان آمادگی پذیرش تقوا را می یابد.
– سخن لغو و باطل و آنچه را یقین نداریم نگوییم و گفتار دلپسند، نرم، کریمانه داشته باشیم.
خطبه دوم
– خود و نمازگزاران را به تقوا و پرهیزکاری توصیه می کنم.
– آغاز ماه فرخنده ربیع الاول و سالروز هجرت پیامبر از مکه به مدینه که نوید پیروزی مکتب اسلام بود را گرامی می داریم.
– امام خمینی می فرماید اسلام آمده است تا تمام ملل دنیا را از عرب و عجم و ترک و فارس را با هم متحد کند و امت بزرگ اسلام را ایجاد کند تا کسانی که می خواهند سلطه بر دولتها و مراکز اسلامی پیدا کنند به واسطه این اجتماع و وحدت نتوانند موفق شوند.
– اگر امتهای اسلامی با هم متحد بودند و تفرقه نداشتند دشمنان نمی توانستند هر روز به بهانه ای بر یک کشور اسلامی تسلط داشته باشند.
– رهبر معظم انقلاب می فرماید امروز تنها راهی که دنیای اسلام برای حفظ منافع ملتهای اسلامی دارد اتحاد کلمه بر محور اسلام است یعنی نه گفتن به مطامع استکباری دشمنان و مستکبران.
– مجمع تقریب مذاهب اسلامی زمینه ساز وحدت مسلمانان شده است.
– صدا و سیما به فرموده امام خمینی یک دانشگاه عمومی است و باید مروج فرهنگ غنی اسلامی باشد.
– باید کسانی که می توانند در زمینه های فضای مجازی با تولید محتوای درست و صحیح در مقابل حمله و فضاسازی دروغ دشمنان تلاش کنند.
– به فرموده رهبر انقلاب باید سبک زندگی اسلامی و ایرانی تبلیغ و ترویج شود تا جامعه تحت تأثیر سبک زندگی غربی قرار نباشد.
– دولت سیزدهم در مدت کوتاهی که سر کار آمده است تلاشهای خوبی داشته است و نشانه هایی از امیدواری پدید آمده است از جمله با همدلی و هماهنگی سران سه قوه و همچنین واکسیناسیون فراگیر و ترخیص کالاهای رسوب کرده در گمرک و تسهیل قوانین برای کسب و کار و پایین آوردن قیمت سیمان.
– مسئولینی که عملکرد خوبی نداشته اند در سطوح مختلف سریعتر جایگزین شوند.
– رییس جمهور سابق دو سال از دفترش بیرون نیامد ولی رییس جمهور فعلی در میان مردم می چرخد که از ایشان تشکر می کنیم.
– تلاشهای نیروی انتظامی در عرصه های مختلف برای حفظ امنیت و آرامش کشور مایه افتخار و شایسته تقدیر است. از خدمات نیروی انتظامی شهر قنوات در حفظ نظم و امنیت و آرامش شهر تشکر می کنیم و هفته نیروی انتظامی را گرامی می داریم.
– درگذشت ناگهانی حجت الاسلام وکیلی از روحانیون ساکن شهر قنوات را تسلیت عرض می کنیم. خداوند ایشان را با اولیایش محشور بفرماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *