خطبه نماز جمعه 1400/8/7

دوشنبه، 17 آبان 1400

خطبه اول

-به فرموده امیر مؤمنان علیه السلام انسان باید با مردم طوری زندگی و معاشرت کند که اگر از دنیا رفت بر او گریه کنند نه اینکه از رفتن او شاد شوند و اگر زنده ماند به او روآورند نه اینکه از او فراری باشند.

– بر اساس آیه ای از سوره حجرات باید نسبت به همه افراد به ویژه بزرگان دین در سخن گفتن رعایت ادب را داشت و نباید بزرگان را از دور صدا کرد و ادب نشانه ای از عقل داشتن انسان است.

خطبه دوم

خطبه دوم

– سالگرد ورود حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به شهر مقدس قم را گرامی می داریم. از زیارت آن حضرت غافل نشویم و نگوییم ما همسایه ایم و لازم نیست مرتب برویم. حداقل هفته ای یکبار به زیارت برویم و حاضری خود را بزنیم.

– مردم و مسئولین باید پیوسته برای انواع حمله های دشمنان از نظامی و اقتصادی و سایبری و … آمادگی داشته باشند تا بتوانند به موقع آن را خنثی و دفع کنند چنانکه در مورد حمله سایبری به پمپ بنزین ها دفع شد.

– سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله قاضی طباطبایی و 13 آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و شهدای این روز و شهید محمدحسین فهمیده که مورد افتخار و تحسین امام خمینی بود و افتخاری برای بخش مرکزی به ویژه روستای سراجه می باشد را گرامی می داریم.

– گاه تصور می شود مستکبران چه قدرتی دارند اما آنها ضعیف اند چنانکه کارتر رئیس جمهور اسبق آمریکا در ماجرای تسخیر لانه جاسوسی شبها خواب نداشته و در مقابل ایران عاجز مانده بود اما نباید گمان کرد آنها از ما و از اسلام دست برداشته اند و نباید لحظه ای از کید و مکر آنان غافل ماند.

– مقصود از مبارزه با استکبار این است که ملت ایران در مقابل تعرض و تلاشهای دشمن که دنبال تبدیل ایران به یک کشور دست نشانده خودشان است خواهد ایستاد.

– مبارزه با استکبار و طاغوت در سرلوحه کار پیامبران علیهم السلام بوده است و ما نیز به عنوان پیروان آنان باید چنین باشیم.

– هدف استکبار دست برداشتن ملتها از دین و هویتشان و به بردگی کشیدن آنهاست.

– کفر به استکبار و همراهی و تأیید نکردن آن و حفظ استقلال در برابر آن و تحقیر آن و حفظ هوشیاری در برابر توطئه های آن و مبارزه با عالمان خود فروخته و آخوندهای درباری وظیفه همه ماست.

– اگر پیرو ولایت فقیه باشیم دشمنان از ما ناامید و هراسان خواهند بود و ما ترسی از آنها نخواهیم داشت.

– در برنامه های 13 آبان روز جهانی مبارزه با استکبار مشارکت فعال داشته باشیم.

– شعار مرگ بر آمریکای مردم ما امروز جهانی شده است.

– بنده به تبعیت از رهبر انقلاب در اولین فرصت واکسن کرونا را زدم و دعوت می کنیم همگان واکسن بزنند.

– چرا عده ای در ظاهر دوست به بهانه بحث واکسن رهبری را زیر سؤال می برند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *