خطبه نماز جمعه 1400/06/26

شنبه، 10 مهر 1400

عمکرد نامناسب مسئولین در دولت سابق سبب بی اعتمادی مردم شد و دولت جدید باید در بازسازی این اعتماد تلاش کند.
خطبه نماز جمعه 1400/6/26
نماز جمعه 26 شهریور 1400 شهر قنوات توسط حجت الاسلام کرمیپور
خطبه اول
همانند کارهایی که پیامبران علیهم السلام انجام دادند، هر کاری برای خداوند انجام شود ماندگار خواهد بود و کهنه نخواهد شد.
خداوند به کارهای جمعی و گروهی ارزش و اهمیت زیادی می دهد.
باید در عبادت و در یاری خواستن و تکیه داشتن موحد باشیم و خدا را بپرستیم و تنها از او کمک و یاری بجوییم. بنابر روایتی مردم در عبادت موحد هستند و خدا را می پرستند ولی بسیاری در یاری خواستن از خدا دچار شرک می شوند و از دیگران یاری می خواهند.
در مسایل مختلف دینی و اجتماعی و … نباید از خداوند و پیامبر جلو افتاد بلکه باید از دستورات آنان پیروی کرد و خداوند برای همه عرصه ها دستور و برنامه دارد. جلو افتادن و عقب ماندن از دستورات الهی گمراهی است.
خطبه دوم
دعوت به رعایت تقوا و پرهیزکاری
آغاز سال تحصیلی مدارس و دانشگاه ها و حوزه ها و لزوم توجه و اهمیت دادن به سواد و دانش آموزی در همه سطوح از کودکی تا سالمندی
دفاع مقدس از جنبه های مختلف قابل توجه و بررسی بوده و هست. از مهمترین آنها فرماندهی امام خمینی در این دفاع است که با وجود اینکه سابقه و دانش و تجربه ای در امور نظامی نداشت اما به خوبی این جنگ را مدیریت کرد. ایشان جبهه و دشمن واقعی انقلاب اسلامی یعنی استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا را معرفی کرد و نشان داد صدام و رژیم بعث یک ابزار در دست آنان است. ایشان با هدایت خود نشان داد که در هر عرصه ای مردم وارد شوند موفقیت هم خواهد بود لذا در جنگ از مردم خواست در دفاع شرکت کنند و فقط به نیروهای نظامی اکتفا نکرد و بسیج عمومی را شکل داد و همین باعث پیروزی ملت شد. هر جا در جنگ بن بست و گرهی ایجاد می شد امام خمینی آن را باز می کرد.
عمکرد نامناسب مسئولین در دولت سابق سبب بی اعتمادی مردم شد و دولت جدید باید در بازسازی این اعتماد تلاش کند.
در این انقلاب و نظام اسلامی خدمات بسیاری به مردم شده است اما چنانکه رهبر انقلاب هم فرمودند در زمینه اجرای عدالت کار مناسب و کافی انجام نشده و عقب مانده ایم و شکاف طبقاتی درجامعه قابل پذیرش نیست و سبب ناامیدی مردم شده است.
باید با همکاری قوای سه گانه قانونهایی که زمینه ساز فساد و خلاف شده برداشته یا اصلاح شود و قانون های ضد فساد تصویب شود و با مدیرانی که در گذشته فساد کرده اند معرفی و برکنار و محاکمه شوند و مدیران صالح که به دنبال منافع شخصی و قومی و جناحی خود نباشد منصوب شوند.
شهر قنوات با وجود نزدیکی به مرکز استان چقدر مورد بی توجهی مسئولان قرار گرفته است. مسئولان استانی باید بازدید مرتب از مناطق مختلف تحت مسئولیت خود و ارتباط با عموم مردم داشته باشند تا مشکلات را بشناسند و بر اساس عدالت رسیدگی کنند.
-باید در مورد اصلاح معیشت مردم اقدامات فوری توسط مسئولان انجام شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *