برخورد با ریشه‌های فساد عبرت آموز باشد/دلبسته‌های آمریکای نژادپرست رهاوردی برای کشور ندارند

جمعه، 6 تیر 1399

آیت الله سیدمحمد سعیدی در خطبه‌های نخستین نماز جمعه قم پس از شیوع بیماری کرونا که در مصلای قدس برگزار شد با اشاره به سالروز شهادت مظلومانه آیت الله بهشتی و 72 تن از یاران امام خمینی(ره) گفت: این شهدای گرانقدر به مقام شهادت نائل آمدند و قرآن کریم تعابیر بسیار ارزشمندی درباره شهدا دارد.

امام جمعه قم با بیان اینکه فساد به ویژه در حوزه اقتصادی از جمله جرائمی است که مربوط به یک کشور و یک دولت خاص نیست، افزود: همه کشورهای جهان به چنین فسادی آلوده هستند ولی نحوه برخورد با فساد اهمیت دارد و فرقی نمی کند.

وی با بیان اینکه تا زمانی که با مفاسد برخورد ریشه‌ای نشود و صرفا با ثمرات و برگ و ساقه مفاسد برخورد شود تاثیرگذاری لازم و عبرت آموز محقق نمی‌شود، گفت: اگر ریشه‌های فساد باقی بمانند رشد کرده و به فساد خود ادامه می دهند.

سعیدی یادآور شد: باید نوع برخورد با ریشه‌های فساد را با نخبگان، اندیشمندان، متخصصان هر بخش و جوانان علاقمند به نظام و کشور پیش‌بینی کرده و اولویت‌ها را مشخص کرد.

وی با تاکید بر اینکه باید کانون‌های فساد شناسایی و ریشه‌های مفاسد خشکانده شود بیان کرد: با هر کسی در هر دستگاهی و با هر سمتی که هست در صورت فساد باید برخوردی عبرت آموز شود.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با بیان اینکه باید مسؤولیت‌های کشور به دست نیروهای جوان، مومن، متعهد و غیروابسته سپرده شود، افزود: دلبسته‌های به آمریکای جهانخوار، منفور و نژاد پرستی که برده کشی را افتخار خود می دانند برای این مملکت رهاوردی نخواهند داشت.

امام جمعه قم با بیان اینکه باید از ظرفیت نمایندگان و مجلس شورای اسلامی برای خشکاندن ریشه‌های فساد استفاده کرد گفت: مجلس باید اصلاح ساختاری داشته و درگیر مسائل جناحی نشود و باید مجلس به دولت تحرک داده و دولت را وادار به فعالیت بیشتر کند.

وی تصریح کرد: مجلس باید در طراز انقلاب اسلامی باشد و رهنمودهای دلسوزانه رهبر انقلاب را خط کاری و صراط کار خود قرار دهند.

آیت الله سعیدی با اشاره به اینکه در روایات از قم، مردم و بزرگان این شهر تعاریف بسیاری شده است، گفت: فرموده اند «قم عش آل محمد(ص)» است و امام صادق فرمودند که این شهر حرم اهل بیت است؛ این تعاریف را باید حفظ و مراقبت کنیم و مسؤولان، بازاریان، جوانان و دختران باید از هر لحاظ از جمله انقلابی بودن و مسئله عفاف و حجاب را در این شهر ارتقاء بخشند.

وی تاکید کرد: باید کسانی که غافل و بی خبر هستند را امر به معروف و نهی از منکر کرده و با کسانی که عناد و لجاجت دارند از سوی دستگاه‌های انتظامی برخورد جدی صورت گیرد و قرارگاه 19 دی نیز در این راستا تشکیل شده است.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به بهبود وضع نسبی قم از نظر شیوع بیماری کرونا و بازگشایی درب‌های حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران به روی زائران گفت: از مردم می خواهیم که همچنان نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام داشته باشند.

وی همچنین درگذشت آیت الله امینی و آیت الله کریمی را تسلیت گفت و افزود: در این ایام بزرگان و عزیزانی را از دست دادیم که یاد و نام ایشان گرامی داشته و این مصیبت را به خانواده‌های ایشان تسلیت گفته و برای ایشان رحمت و مغفرت را از درگاه الهی خواستاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *