پیام «هل من ناصر ینصرنی» همچنان جاری است

جمعه، 22 شهریور 1398

به گزارش روابط عمومی نهاد نماز جمعه قم، حجت الاسلام طائب در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم: وی با بیان اینکه زمانی که حسین(ع) درعاشورا گفت هل من ناصر ینصرنی این عبارت را برای تاریخ گفت و ما باید ببینیم برایش چکار می توانیم کنیم گفت: ما برای کربلایی ها نمی توانیم کاری کنیم و امروز حسینی نیست که یاری اش کنیم تا شهید نشود و امروز باید راه و مسیر حسین را ادامه دهیم.
وی ادامه داد: خدا گفت اگر به من و پیامبرم دست بیعت دادید به علی بعد از من دست بیعت بدهید. پس از امام علی عاقبت چه می شود، زمین که نمی شود بی ولی باشد پس امام حسن ولی بود و همینطور ادامه پیدا کرد تا امروز که ولی بقیه الله است.
وی با تاکید بر اینکه پیام هل من ناصر ینصرنی امروز هم جاری است گفت: در زمان امام سجاد گلایه کردند که چرا جهاد نمی کنید که ایشان شرایط جهاد را طبق قران بیان کردند که افرادی در جامعه نیستند که صفات شایسته جهاد را داشته باشند.
وی با اشاره به عبارت مع امام منصور در زیارت عاشورا افزود: منصور در زیارت عاشورا ناظر به هل من ناصر ینصرنی امام حسین است و اما منصور از نظر ما است؛ انقلاب ما فراخوان به همین مساله بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *