میانجی‌گری اروپا در مذاکره ایران و آمریکا، برای رأی‌آوری مجدد ترامپ است

شنبه، 6 مهر 1398

به گزارش روابط عمومی نهاد نمازجمعه قم، آیت الله سیدمحمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم: وی اظهار کرد: امروز هر کسی، در هر کجا و در هر لباس و موقعیت در برابر نظام و ولی فقیه بایستد و فتنه و فساد راه بیاندازد مصداق ائمه کفر است و نظام باید به حکم قرآن با چنین فردی برخورد کند.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم بر داشتن معنویت و اخلاق تاکید فرموده‌اند افزود: در دوران دفاع مقدس یکی از برجسته‌ترین صفات رزمندگان معنویت بود و این عنصر نقش مهمی در پیروزی رزمندگان اسلام داشت و همه ما به داشتن و حفظ معنویت نیاز داریم.

امام جمعه قم بر یادکردن از رشادت‌های رزمندگان در دفاع مقدس و تبیین مکر و حیله دشمنان تاکید کرد و گفت: سرانجام با مقاومت ملت عزیز، خداوند نصرت و پیروزی را نصیب ما کرد و طناب دار را بر گردن صدام متجاوز انداخت و صلح و صفا و برادری بین دو ملت ایران و عراق ایجاد شد و همدلی هر روز افزایش می‌یابد.

وی گفت: امروز دشمنان اسلام بساط فتنه خود را به یمن کشیده‌اند و آیا با چنین دشمنانی می توان مذاکره کرد و کنار آمد؟

سعیدی یادآور شد: ملت در نهضت انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس آموخت که با به کارگیری نسل جوان و استقامت و امیدوار بودن به وعده‌های الهی می‌توان در همه عرصه ها به پیروزی رسید و هرکجا که جریانی دل به بیگانگان بستند و چشم انتظار کمک‌های آنها بودند جز خاری و ذلت چیزی عایدشان نشد.

وی با انتقاد از حذف نام شهدا از برخی معابر در شهرها، گفت: رهبری در پیام خودشان فرمودند که یاد و نام شهیدان مایه سربلندی ملت و نشانه راه ما به سمت پیروزی است. ایشان همچنین فرمودند که ما وظیفه داریم نام های نورانی شهیدان را تکریم کنیم و عنوان شهید و شهادت افتخاری برای کوی و برزن‌هاست و این موهبت باید در سراسر کشور ادامه یابد.

امام جمعه قم در ادامه به وضعیت شهر قم اشاره و تاکید کرد: شهر مقدس قم حرم اهل بیت و عش آل محمد(ص) است و حرم حضرت معصومه(س)، مسجد مقدس جمکران و حوزه‌های علمیه در این شهر واقع شده و قم مرکز انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی است؛ چنین شهری شایسته تابلوهای تبلیغاتی در ورودی‌ها و داخل شهر نیست و مسؤولان باید این وضع ناهنجار را منتناسب با شهر قم ساماندهی کنند.

وی افزود: وضع ظاهری پوشش عده‌ای از خانم‌ها و آقایان ساکن قم نیز شایسته حرم اهل بیت(ع) نیست؛ اگر دل به شفاعت حضرت معصومه بسته‌ایم باید حریم و حرمت این بانوی بزرگوار را نگه داریم.

سعیدی با اشاره به دیدار سه تن از سران اروپا در نیویورک با رئیس جمهور ایران برای مهیا کردن زمینه مذاکره ایران و آمریکا تصریح کرد: رئیس جمهور ایران دست رد به سینه آنها زد و در نطق خود پاسخ لازم را داد؛ این کشورها در طول تاریخ به ایران به عنوان یک طعمه نگاه کردند و ایران در جنگ جهانی اول بیشترین آسیب را دید و نیمی از جمعیت کشور قربانی مطامع کشورهای استعمارگر شدند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: اسناد این قتل عام غریب به 10 میلیون نفر در ردیف اسناد طبقه بندی شده و سری قرار دارد و انگلستان هنوز از انتشار این اسناد امتناع می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در جنگ تحمیلی کشورهای اورپایی از هیچ کمکی به صدام خودداری نکردند، افزود: آمریکا و سران مرتجع منطقه با حمایت از صدام آسیب‌های فراوانی وارد کردند و امروز این کشورهای اروپایی به دنبال میانجی‌گری بین ایران و آمریکا هستند و همه تلاش‌های مذبوحانه برای رای آوردن مجدد ترامپ در آمریکاست.

سعیدی با تاکید بر اینکه مسؤولان نظام دل به وعده‌های پوچ و شرط های اروپایی ها نبندند، خاطرنشان کرد: حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در ابتدای درس خارج فقه خود فرمودند که هیچ مذاکره و در هیچ سطحی بین ایران و آمریکا اتفاق نخواهد افتاد و ایشان هشدار دادند که همه باید بدانند و توجه کنند که هدف آمریکایی‌ها از مذاکره مجدد یک نیرنگ است.

وی افزود: ایشان در دیدار خبرگان رهبری نیز فرمودند به اروپایی‌ها نمی‌توان اعتماد کرد چرا که به تحریم‌های ظالمانه آمریکا پایبند ماندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *