مقابله با نفوذ فرهنگی و جنگ نرم هدف ستاد نماز جمعه قم است

پنجشنبه، 14 دی 1396

مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان قم گفت: فعالیت‌های فرهنگی و تلاش در مسیر بصیرت افزایی و اطلاع‌رسانی‌های عمومی برای مقابله و آمادگی در برابر هجمه‌های سنگین دشمن در عرصه جنگ نرم و نفوذ فرهنگی از مهم‌ترین اقدامات ستاد نماز جمعه قم است.
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدباقر ولدان ظهر امروز در دیدار جمعی از اعضای ستاد نمازهای جمعه قم با آیت‌الله العظمی نوری همدانی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد اظهار داشت: استفاده از منویات و توصیه‌های مراجع تقلید همیشه در دستور کار این ستاد است.

وی حرکت تاریخی مردم شریف قم در 19 دی‌ماه سال 56 در حمایت از امام راحل را مورد توجه قرار داد و افزود: حرکتی که 19 دی سال 56 در دفاع از امام راحل از دفتر معظم له شروع شد و تا انقلاب اسلامی تداوم پیدا کرد، نقش مهم و ارزنده‌ای را در انقلاب اسلامی به وجود آورد.

مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان قم با اشاره به سابقه مبارزاتی و ظلم‌ستیزی آیت‌الله العظمی نوری همدانی گفت: شما قبل از انقلاب اسلامی همواره در دفاع و تبیین آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی از پیشگامان اصلی و مهم در حوزه‌های علمیه بودید که مایه مباهات و افتخار است.

ولدان بابیان اتفاقات و حوادث فتنه 88 عنوان کرد: ازجمله برجستگی‌ها و اقدامات به‌موقع و سرنوشت‌ساز آیت‌الله العظمی نوری همدانی مواقع انقلابی و روشنگرانه در دوران فتنه 88 بوده که سبب شد تا بسیاری از توطئه‌های دشمنان انقلاب اسلامی ناامید و مأیوس شوند.

وی ابراز کرد: کوثر نامیدن مقام معظم رهبری در کوران فتنه 88 و سخنرانی‌ها و نقش روشنگری آیت‌الله العظمی نوری همدانی با توجه به شرایط ویژه آن بسیار قابل‌توجه بود که با دنبال کردن خط ولایت و مبارزه اساسی با خط فتنه سبب نابودی و از بین رفتن توطئه‌های دشمنان در سال 88 شد.

مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قم با تأکید بر جایگاه ویژه و روشنگرانه آیت‌الله العظمی نوری همدانی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری از آیت‌الله العظمی نوری همدانی به‌عنوان یک مرجع بصیر و زمان‌شناس یاد کرده که نشان از مواقع اصولی، دقیق و صحیح ایشان در دوران مختلف انقلاب اسلامی بوده است.

وی با اشاره به سخنان تاریخی مقام معظم رهبری در رابطه بااهمیت ستاد نمازهای جمعه کشور، تأکید کرد: 14دی سال 94 مقام معظم رهبری سخنانی مهم و تاریخی درزمینه نماز جمعه ایراد کردند که نقشه راه ستاد نماز جمعه است.

ولدان اهمیت نماز جمعه را موردتوجه قرار داد و تصریح کرد: ستاد نماز جمعه قم پایگاه بصیرت و تقوا بوده و اقدامات و برنامه‌های خود را نیز در مسیر دستیابی به این هدف مهم که از منویات رهبری معظم بوده تنظیم کرده و در این مسیر گام برمی‌دارد.

مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قم گفت: فعالیت‌های فرهنگی و تلاش در مسیر بصیرت‌افزایی و اطلاع‌رسانی‌های عمومی برای مقابله و آمادگی در برابر هجمه‌های سنگین دشمن در عرصه جنگ نرم و نفوذ فرهنگی از دیگر اقدامات مهم ستاد نماز جمعه قم است.

در پایان این مراسم از جمعی از اعضای ستادهای نماز جمعه و نهضت سوادآموزی استان تقدیر و تجلیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *