عزت ملت را به ثمن بخس نفروشید

جمعه، 29 شهریور 1398

حجت الاسلام و المسلمین همتیان، امام جمعه‌ی موفت پردیسان در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مورخ 29 شهریور 1398، با اشاره به این‌که بر اساس توصیه‌ی امیرالمؤمنین علیه‌السلام، هم‌نشینی با اهل منکر منجر به پذیرش خصلت‌های منکر می‌شود تأکید کرد: این موضوع در سطح کلان هم مطرح است و فقط اختصاص به ارتباطات فردی و خانوادگی و اجتماعی ندارد. اگر یک کشور اسلام و مؤمن بخواهد با کشورهایی یا دولت‌هایی مصاحبت کند، آن‌جا هم باید مراقب عقل، اخلاق و دین طرف‌های مقابل باشند.

ایشان افزودند: این که دشمنان اسلام این برای تحمیل سبک زندگی‌ حیوانی‌شان بر کشورهای اسلامی تأکید و تلاش می‌کنند، دولت‌مردان اسلامی باید توجه داشته باشند که امیرالمؤمنین به مصاحبت با چه کسانی تشویق می‌کند؟

خطیب پردیسان با اشاره به کم‌کاری‌ها و سستی نیروهای انقلاب در کنترل آموزش و پرورش گفت: کسانی که عهده‌دار تربیت نسل جوان هستند باید در پیشگاه خداوند استغفار کنند. ما در این حوزه خیلی کم‌کاری کرده‌ایم و تقصیر و قصور داریم. ای کاش روز اول این انقلاب نورانی، عهده‌داران آن مستقیماً به سراغ مدارس می‌رفتند و میدان را بر جرثومه‌های فساد و تباهی و رذالت تنگ می‌کردند. اجازه نمی‌دادند، کسانی در کسوت مقدس معلمی آن‌جا بیایند و اعتقادات جوانان را مورد تهاجم قرار دهند.

امام جمعه‌ی پردیسان با دعوت از عموم اقشار و والدین به نظارت بر وضعیت مدارس گفت: والدین با حساسیت به امور مدارس فرزندان‌شان باید مواظب فضای مدارس، معلمان، مدرسان، اخلاق و عقاید آن‌ها باشند. باید از بچه‌هایمان سوال کنیم و بپرسیم که در مدارس چه می‌گذرد.

حجت الاسلام و المسلمین همتیان با یادآوری سختی‌ها و دشواری‌های مبارزه‌ی چهل‌ساله‌ی ملت ایران در برابر استکبار گفت: بیش از یک سال است که این تبه‌کاران، بدترین و سخت‌ترین مضیقه‌ها را برای این ملت بزرگ اعمال می‌کنند. در این بیش از یک سال همه جور تلاش کردند آن ابهت و عظمت و آن راست‌قامتی این ملت را بشکنند. بله ملت ما خیلی اذیت شد، مخصوصاً اقشار ضعیف و کم‌درآمد ما. ولی بحمد‌الله امروز آن‌چه برای ملت ما باقی مانده و ارزش دارد، همین عزت و سربلندی این ملت است.

خطیب موقت پردیسان با هشدار به دولت‌مردان در خصوص تزویر دولت‌های اروپایی، من‌جمله فرانسه گفت: اگر امروز این رئیس جمهوری فرانسه که خودش مثل حمار در گل است و برادرش، سگ زرد انگلیسی هم به نحوی دیگر در گل است، دارند تلاش می‌کنند که به یک نحوی ارتباطی با امریکا برقرار بشود، باید بدانیم این‌ها به هیچ وجه دوست‌دار این ملت نیست‌اند. به هیچ وجه برای دولت‌مردان این ملت احترام قایل نیستند.

وی با یادآوری تجربیات شکست‌خورده‌ی مکرر در مذاکرات پیشین با غربی‌ها تصریح کرد: در روایت می‌گویند مؤمن دو بار از یک سوراخ گزیده نمی‌شود. شما صد بار و هزاران بار گزیده شده‌اید. آن‌ها امروز واقعاً به استیصال رسیده‌اند. در مقابل عظمت این ملت احساس حقارت و پستی می‌کنند. من به مسئولین، به‌عنوان یک طلبه‌ی کوچک حقیر و از این پایگاه نورانی و مقدس عرض می‌کنم: این عزت را به ثمن بخس نفروشید. از این عزت پاسداری کنید. برای خودتان هم خوب است. خودتان هم در پرتو این ملت و رهبری عزیز آقا و سربلند می‌شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *