دست‌های ناپاک و بی تدبیری‌ها مانع تحقق جهش تولید هستند

جمعه، 20 تیر 1399

به گزارش روابط عمومی نهاد نمازجمعه قم، آیت الله سید محمد سعیدی امروز در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، با اشاره به روز عفاف و حجاب گفت: در این روز رضاخان جنایتکار مردم با ایمان مشهد را مورد هجمه قرار داد و دست به جنایت فجیعی زد.

وی با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمن افزود: امروز دشمن با هجمه های بی امان خود در حوزه فرهنگی و ترویج ابتذال و فساد، ملت به ویژه جوانان را نشانه گرفته است، مقابله با این اقدامات ناجوانمردانه نیازمند هوشیاری، بصیرت و اقدامات به موقع است، جوانان باید بیش از گذشته تلاش کنند و در فضای مجازی با ارائه تولیدات غنی در عرصه های گوناگون تلاش مجاهدانه داشته باشند.

آیت الله سعیدی با بیان این که دشمنان برای تخریب خانواده، ترویج بی حیایی و بی عفتی و سوق دادن جوانان به هوس ها برنامه گسترده ای دارند، اظهار داشت: برخورد با مروجان فساد از رسالت های امروز جامعه است و حراست از قم شهر اهل بیت(ع) اهمیت ویژه ای دارد.

وی با گرامیداشت 23 ذیقعده روز زیارتی امام رضا(ع) ادامه داد: بنا به روایتی 23 ذیقعده سالروز شهادت حضرت است، زیارات معصومان علاوه بر این که مقرب الی الله هستند نکته هایی در قالب زیارت بیان شده که اگر انسان با توجه آن را بیان کند صفت های بد انسان از بین می رود و انسان ارتقا پیدا می کند.

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س) ابراز داشت: باید فرصت را غنیمت شمرده و امام رئوف را از دور و نزدیک زیارت کنیم و تقرب بجوییم و باید سعی کنیم اخلاق رضوی را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم، امیدواریم بلای کرونا بر طرف شود و مردم بتوانند راحت تر در حرم های مطهر حضور پیدا کنند.

وی با اشاره به روز بهزیستی و تأمین اجتماعی عنوان کرد: این سازمان با هدف کمک به حداقل زندگی خانواده های نیازمند و ایجاد زمینه های مناسب برای خودکفایی این خانواده ها بنا شده است، برای این سازمان آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم که مردم از کمک به نیازمندان دریغ نکنند.

امام جمعه قم به سالروز تأسیس شورای نگهبان اشاره و خاطرنشان کرد: این شورا به مثابه بنیان مرصوص و چشم بینای نظام اسلام است، شورای نگهبان با تدبیر حکیمانه حضرت امام ایجاد شد و ضامن اسلامیت و جمهوریت ایران اسلامی است.

وی اضافه کرد: شورای نگهبان در طول عمر با برکت خود سد محکمی در برابر انحراف ها و نفوذها بوده است، در مقاطع مهم و سرنوشت ساز کشور، این شورا نقش تأیید کننده و قوام نظام اسلامی را بر عهده دارد و از این رو همیشه خاری در چشم مستکبران، منحرفان و بدخواهان است.

آیت الله سعیدی با اشاره به بی احترامی یکی از رسانه های سعودی به حضرت آیت الله سیستانی گفت: جسارت به مقام مرجعیت دینی بی احترامی به کل شیعیان جهان است، بی احترامی اخیر از سوی یکی از عناصر رژیم سفاک سعودی بعد از آن صورت گرفت که حضرت آیت الله سیستانی توانست با هدایت های خود پروژه های آمریکا و دشمنان را ناکام بگذارد.

وی افزود: امروز نظام منحط سعودی با جنایات فراوان خود در منطقه به کثافت تبدیل شده است، سازمان حشد الشعبی در برابر متجاوزان به حریم عراق از جمله سعودی ها تمام قد ایستاده است و از تمامیت ارزی عراق دفاع می کند و با تأیید مرجعیت آماده هرگونه مبارزه با دشمن هستند.

امام جمعه قم با اشاره به شعار سال و جهش تولید اظهار داشت: جهش تولید، اقتصاد و مسائل مرتبط با آن نقش مهمی در توسعه و تحکیم مناسبات سیاسی و روابط کشورها دارد، تقویت توان اقتصادی ایران لازمه تعاملات اقتصادی و سیاسی با کشورهای دیگر است.

وی ادامه داد: اهمیت کاربردی جهش تولید حل مشکلات اشتغال است، اگر جهش تولید تحقق پیدا کند مشکل اشتغال حل خواهد شد، کاربرد دیگر جهش تولید کاهش آسیب های اجتماعی است، بیکاری در کنار طلاق، فقر و اعتیاد در کنار مهمترین آسیب های اجتماعی قرار دارد و جهش تولید آن را برطرف خواهد کرد.

آیت الله سعیدی با بیان این که بیکاری موجب فساد و تأخیر ازدواج می شود، ابراز داشت: کاهش نرخ تورم، شکوفایی ظرفیت ها و امکانات، افزایش درآمدهای دولت و خانوارها، کاهش وابستگی به نفت و جلوگیری از خام فروشی و افزایش صادرات از دیگر برکات جهش تولید است.

وی عنوان کرد: بی تدبیری ها، نبود مدیریت صحیح و وجود دست های ناپاک مانعی برای این مسأله شده است و در اینجا نقش مردم و سازمان های مردم نهاد و برخورد قاطع دستگاه قضائی مهم و اثرگذار است.

امام جمعه قم در پایان سخنان خود بر لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای مقابله با شیوع بیشتر کرونا در کشور تأکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *