دستاوردهای علمی جوانان را تحقیر نکنید

چهارشنبه، 5 خرداد 1400

جت الاسلام و المسلمین همتیان، امام جمعه موقت پردیسان در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه پردیسان، مورخ 26 دی‌ماه 1399 با بیان این‌که یکی از عوامل مهم در بدست‌آوردن نورانیت دل و تقوا توجه به مرگ و معاد است گفتند: محدثین بزرگوار در جوامع روایی بابی به نام ذکرالموت تشکیل داده‌اند و سیره‌ی اهل بیت در خطابه‌ها و روایات همین معنا را تأکید می‌کند.

ایشان افزودند: روایت است وقتی زهرای مرضیه سلام‌الله‌علیها شب عروسی به خانه‌ی امیرالمؤمنین علیه‌السلام آمد ناراحت بود و به حضرت فرمود: امروز من از خانه‌ی پدرم به خانه‌ی شما آمدم و فکر می‌کنم که عمر من می‌گذرد و روزی از این خانه به خانه‌ی قبر می‌روم. علی جان تو را به خدا قسم می‌دهم بیا امشب را بندگی و عبادت کنیم.

خطیب پردیسان تأکید کرد: هر لحظه و حالت این عالم عبرت و پند است برای آن کسانی که از عقلشان و از درایت‌شان استفاده می‌کنند. وقتی مرگ دوستان و همسایگان را می‌بیند باید برای شما واعظ باشد، وقتی محاسن سفید را می‌بینید باید برای شما واعظ باشد و حتی وقتی داماد می‌گیرید یا عروسی می‌کنید این‌جا هم باید محل عبرت باشد.

ایشان با اشاره به فداکاری مردم قم در قیام 19 دی گفتند: ثمره‌ی این خون بود که در 22 بهمن به پیروزی انقلاب منجر شد. این حادثه موتور انقلاب را گرم کرد و به حرکت درآورد و با توسعه و گسترش در جای‌جای این کشور، خون شهدای 19 دی به ثمر نشست.

خطیب موقت پردیسان با اشاره به رسوایی‌های پی‌درپی در صحنه‌ی سیاسی آمریکا گفتند: امیرالمؤمنین علیه‌السلام می‌فرمایند کسی که شمشیر ستم و ظلم را برهنه کند و از غلاف بیرون بیاورد و بر پیکر دیگران وارد کند، خودش با همان شمشیر کشته می‌شود. در طول این چهل سال این‌ها از هیچ ظلم و خیانتی نسبت به ملت ایران دریغ نکردند، حالا خواب‌هایی که برای این ملت دیده بودند دامنگیر خودشان شده است.

حجت الاسلام و المسلمین همتیان تأکید کردند: این خون‌ها، خون شهدا، اشک فرزندان یتیم و همسران و مادران شهدا گریبان آمریکا و اذنابش را می‌گیرد و خواهد گرفت، این سنت خداست.

امام جمعه‌ی موقت پردیسان با اشاره به بیانات رهبری انقلاب در خصوص پیشرفت‌های جوانان در بخش‌های گوناگون علمی و ساخت واکسن کرونا گفتند: تحقیر جوانان یکی از روش‌هایی بود که به ما تلقین می‌کردند. باز هم همان روش را دارند ادامه می‌دهند و ملت ما را تحقیر می‌کنند. بلندگوهای لندنی و صهیونیست از بیرون این دستاوردهای علمی بی‌نظیر و کم‌نظیر این ملت را زیر سوال می‌برند و عده‌ای هم از داخل همان حرف‌ها را نشخوار می‌کنند.

ایشان افزودند: اگر خود شما بی‌عرضه و بی‌خاصیت هستید، ملت و جوانان غیور این ملت را به قیاس خود نگیرید. این ملت امتحانات خود را مخصوصاً در طول این چهل سال پس داده است، همه‌ی حوادث سهمگین را مدیریت و مهار کرد، هشت سال جنگ را به پایان رساند و با افتخار در حوزه‌های متعدد علمی و غیره همین جوانان ما صنایع مهم و دستگاه‌های مرتبط را ساختند. چرا این‌ها را ندیده بگیریم؟

حجت الاسلام و المسلمین همتیان در خصوص منع رهبری از ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی گفتند: مگر چشم ندارید و نمی‌بینید در طول این چهل سال این‌ها چه کردند؟ از دارو و تمام امکانات هرچه توانستند را تحریم کردند. چنین دولت‌ها و رژیم‌های خائنی چطور می‌توانند مورد اعتماد قرار بگیرند؟

ایشان با بیان بخشی از جلوه‌های وابستگی شاه و رژیم پهلوی به آمریکا گفتند: شاه منحوس پهلوی که امروز روز فرار اوست، مگر غلام و برده‌ی آن‌ها نبود؟ بدون اجازه‌ی آن‌ها آب نمی‌خورد. ارنست پرون، جاسوس انگلیسی خبیث و فاسدی که در کنار او بود به او می‌گفت تو اصلاً ارزش نداری که من با تو حرف بزنم! مگر شما دولت‌های یمن و لیبی و مصر و عراق را ندیدید؟ صدام چقدر خوش‌رقصی کرد؟ با او چه کردند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *