خطبه های نماز جمعه جعفریه 7 تیر ماه 98

جمعه، 7 تیر 1398

بنام خدا

خطبه اول : بعد از سفارش به تقوا و پرهیزکاری امام جمعه محترم حجت السلام و المسلمین دهقانی ابتدا روایتی از امام علی قرائت نموده و به تفسیر آن پرداختند ، خداوند را اطاعت کنید ، از جمله واجبا و مستحبات و به قرآن عمل کنید ، کسی که خدا را پیروی کند خداوند پیروزی آنرا تضمن می کند .

سپس امام جمعه محترم ضمن اشاره به هفته ی قوه قضائیه و اشاره به شهادت 72 نفری حزب جمهموری اسلامی ، که در رأس آن شهادت مظلومانه اقای بهشتی است ، پرداختند .

سپس اشاره ای به سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درباره هفته قوه قضائیه نمودند که رهبر معظم با اشاره به یکی از نامه های امام علی (علیه السلام) که منشوری از سخنان پنداموز و عملکرد قاضی و حاکم است پرداختند که امام علی (علیه السلام) می فرمایند : قاضی را حاکم اسلامی تعیین می کند و حاکم باید با فضیلترین و برترین در جامعه باشد .

خصوصیات قاضی باید اینچنین باشد : با رجوع و مراجعات ، قاضی نباید خسته شود . 2-کشمکش افراد او را خسته نکند 3-اگر تشخیص اشتباه کرد از اشتباه خود برگشته و آنرا قبول کند . 4-قاضی باید چشم طمع از مردم برداد . 5-باید در گزینش ادله ها کوشش نماید. 6-وقتی ادله ها ثابت شدن با قطعیت رأی خود را صادر نماید .

وظیفه حاکم نیز بدین شرح است : 1-باید به قضات نظارت داشته باشد . 2-حقوق آنها ار ادا کرده و از بیت المال تأمین کند 3-باید جایگاه قاضی را بلند نگه دارد .

سپس امام جمعه محترم مجدداً هفته قوه قضائیه را به همه مردم به خصوص دادگاه جعفرهی و شورای حل اختلاف تبریک و تهنیت عرض نمودند .

خطبه دوم :

مناسبت اول : امام جمعه محترم شهادت امام صادق رئیس مذهب تشیع رو خدمت همه تسیلت عرض نمودند و در ضمن تسلیت این شهادت خیر مقدم عرض نمودند خدمت ریاست محترم تبلیغات اسلامی و به دلیل صدای دلنشین ایشان از ایشان خواستند که در بین الصلاتین بعد از سخنرانی ، مرثیه سرایی در این زمینه داشته باشند.

مناسبت دوم ک هفته حقوق بشر امریکایی ، 6 تا 12 تیرماه ،نامگذاری شده است که اتفاقات آن نیز عبارتند از : 6 تیر ماه بمب گذاری برای ترور رهبری معظم (مدظله العالی) که با شکست همراه شد هر چند که در این واقعه رهبری معظم (مدظله العالی) از ناحیه دست آسیب دیدند . 7 تیر انفجار در حزب جمهوری اسلامی که منجر به شهادت 72 نفر شد و این تعداد شهید آنقدر زیاد بود که حتی برای برگزاری مجلس مجبور شدند جهت به حد نصاب رسیدن در برگزاری مجلس چندین مجروح را همراه با تخت بیمارستان در مجلس مشارکت دهند . 11 تیر ماه هدف هرار دادن هواپیمای مسافر بری جمهوری اسلامی ایران به دست استکبار جهانی آمریکای جنایت کار است . سپس امام جمعه محترم اشاره ای نمودند به 17 هزار شهید ترور  به دست منافقین که همین منافقین با دارا بودن این سابقه جناتکارانه و تروریستی که خود غرب و عوامل آن خبر دارند ، باز هم مورد حمایت آنها می باشند و در کشورهای غربی از طرف آنها تامین می شوند.

سپس امام جمعه محترم اشاره ای نمودند به سردرگمی ترامپ  و کارهای مضحکانه ی ایشان مخصوصا در تحریم کردن مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) که فرمودند : آخر رهبری ما چه چیزی دارد که ترامپ ایشان را تحریم می نمایند بجز یک حسینیه ! این یعنی سر درگمی مقامام آمریکایی به خصوص ترامپ . ان شا الله هم خودشان و هم تحریمهایشان دچار شکست بوده و خواهد شد .

صوت خطبه ها :

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *