خطبه های نماز جمعه جعفریه 6 تیر 1399

جمعه، 6 تیر 1399

بنام خدا
امام جمعه محترم بخش جعفرآباد جناب حجه الاسلام و المسلمین دهقانی ابتدا شکرگذاری نمودند بخاطر برگزاری مجدد نماز جمعه بعد از هفده هفته بخاطر وضعیت قرمز بیماری کرونا
سپس با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری(حفظه الله) که در بیانات سال جدید اشاره داشتند به آیه ۵۵سوره بقره…
جهان هستی صفحه آزمایش است خدای متعال هر کس را به نوعی آزمایش می نماید با ایمان را یک جور و دیگران را هم جور دیگر ، آزمایش الهی گاهی فردی است و گاهی اجتماعی یکی از این امتحان های اجتماعی خداوند همین بحث بیماری کرونا می باشد که هم اکنون تمام کشورها را درگیر کرده است از جمله ایران خودمان.
یک مسئله در مواجه با آزمایش الهی ترس و خوف است و واکنش انسان نسبت به آن که بعضی ها صحنه را خالی می کنند و بعضی ها استقامت می کنند و می گویند ما خدا را داریم امتحان برای مومن سازندگی می آورد.
شما دیدید بعد از چهارماه از شروع کرونا چنین همدلی و کمک رسانی بی نظیر بوده وقتی رهبر عظیم الشأنمان توصیه نمودند به تشکیل قرارگاه مواسات و همدلی و کمک مومنانه مردم چه کردند …خدا را شاکریم مردم ما در این امتحان سربلند بیرون آمدند ، کسانی خانواده از دست دادند و کسانی کسب و کارشان را از دست دادند ولی صحنه را خالی نکردند.
خطبه دوم:
مناسبت اول:امام جمعه محترم مجددا شکرگذاری نمودند بخاطر برپایی دوباره نمازجمعه آنهم در دهه کرامت سپس تبریک عرض نمودند به خاطر این هفته و تولد حضرت معصومه (س) و امام رضا(ع) و فرمودند:ما مردم جمهوری اسلامی در کشوری هستیم که متبرک است به وجود این دو عزیز.
مناسبت دوم:اشاره به هفته قوه قضائیه و عرض خسته نباشید به کلیه عزیزان دستگاه قضائی ، سپس اشاره نمودند به شهادت دکتر بهشتی و هفتاد و دو نفر از یارانش خداوند لطف نمود و بعد از چهل سال سید بزرگواری آیه الله رئیسی را برای ما نگه داشت تا هم اکنون رئیس قوه قضائیه باشد . طبق نظر سنجی ها بیش از هفتاد درصد از مردم از ایشان راضی اند ، ایشان مبارزه با مفاسد اقتصادی را از درون خود قوه قضائیه شروع نمودند ما در روایات داریم که اگر قضاوت با عدالت همراه باشد حتی آنکه محکوم شده نیز با رضایت از دادگاه بیرون می رود .
مناسبت سوم :هفته ی اول تیر ماه هفته صرفه جویی آب است ، مسئله ی آب مسئله حیات است سپس توصیه نمودند به مردم جهت صرفه جویی در مصرف آب .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *