خطبه های نماز جمعه 1401/2/9

شنبه، 10 اردیبهشت 1401

خطبه اول

حجت الاسلام و المسلمین حامدی، امام جمعه پردیسان در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مورخ ۹ اردیبهشت ١۴٠١ با گرامیداشت روز جهانی قدس گفت: به برکت این روز هیچکدام از برنامه‌هایی که برای خارج کردن فلسطین از موضوع اول جهان اسلام ریخته شد به نتیجه نرسیده است.

خطیب پردیسان افزود: قطعا تا سال ۲۰۴۰ میلادی چیزی به نام رژیم صهیونیستی در جهان وجود نخواهد داشت و فلسطین از نهر تا بحر با دولتی فلسطینی شکل خواهد گرفت.

حجت الاسلام حامدی در خصوص بیانات رهبری در دیدار با دانشجویان گفتند: رهبری ضمن تأکید بر خدمات متقابل انقلاب و دانشگاه، حفظ هویت دینی و ملی را از اولویت‌های دانشگاه و دانشگاهیان می‌دانند.

خطبه دوم

امام جمعه پردیسان گفت: تمامیت و کمالیت روزه به دادن زکات فطره است که زکات ابدان است و انسان با آن یکسال بدن خود را بیمه می‌کند. زکات فطره مایه تمامیت روزه است همانگونه صلوات بر پیامبر مایه تمامیت نماز است. سفارش شده است حتی کسانی که زکات‌خور هم هستند زکات خود را حساب کنند و به خودشان برسانند.

وی با گرامیداشت روز جهانی کارگر گفت: قشر کارگر در تحقق شعار سال نقش مهمی دارند.

وی با گرامیداشت سالروز شهادت علامه مطهری همچنین در خصوص روز معلم گفت: هر چقدر مسئولیت قشر فرهنگیان اهمیت داشته، همه این‌ها را باید به توان رساند وضریب داد چون مدت طولانی از آموزشهای مجازی گذشته است و زمانه زمانۀ حساسی است.

وی با گرامیداشت سالروز اخراج استعمارگران از خلیج فارس به دست شاه عباس صفوی گفت: این خلیج همیشه فارس بوده و هست و خواهد بود. این سیاستهای شیطانی که برای خدشه دار کردن استقلال ملی طراحی میشود به نتیجه نخواهد رسید و ما این خلیج را همیشه آباد و در اختیار خواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *