خطبه های نماز جمعه پردیسان 21 تیر ماه 98

جمعه، 21 تیر 1398

#خطبه_اول

آیت الله سیدصمصام‌الدین قوامی، امام جمعه پردیسان قم در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه مورخ ۲۱ تیرماه ۱۳۹۸ با اشاره به برکات هجرت امام رضا علیه‌السلام به ایران گفتند: امام مهاجر به سمت ایران آمد برای ارزش‌مند کردن و غنی‌سازی آن برای یک انقلاب جهانی ابدی اسلامی؛ انقلابی بی‌برگشت و بی‌شکست، چون معصوم پشت آن است.

امام جمعه پردیسان به مقام رضای امام هشتم علیه‌السلام اشاره کردند و افزودند: بنا بر فرمایش جناب ملاصدرا رضوان‌الله‌علیه انسان کامل تامّ در مظهریت است، یعنی محل ظهور اسمای الهی. یکی از اسمای خدا راضی است. انسان کامل نیز مظهر راضی است، یعنی اگر معصوم راضی شود خدا نیز راضی است.

وی افزود: کسب رضایت ائمه صرف زیارت نیست. این همه کارگزار در این سرزمین،‌ اگر خوب، سالم و پاک خدمت کنند، این امام و خدا هم راضی می‌‌شود. خدا اگر از سرزمینی راضی شد و معصوم هم شهادت داد که این‌ها دولت و مردم و مجلس خوبی هستند، این مملکت بیمه می‌شود. ما باید این فرهنگ رضوی را که مقام رضاست دنبال کنیم.

این سرزمین عفیف است

#خطبه_دوم

آیت الله قوامی ضمن اشاره به روز حجاب و عفاف گفت: رضاخان کشف حجاب کرد و پسرش هتک عفاف. همین دو باعث انقلاب اسلامی شد و ریشه شاهنشاهی برای همیشه در این سرزمین کنده شد. جنس ملت ایران عفیف است و این عفت را هم از دو هزار و پانصد سال دارد و هم در هزار و چهارصد سال: تمدن اسلامی-ایرانی. این دو تمدن در یک نقطه که عفیف بودن این ملت است مشترکند. یکی از علل انقلاب اسلامی عفاف است، آن‌جا که در شیراز گروهی مجارستانی در خیابان برهنه کامل شدند و مردم قیام کردند. این سرزمین عفیف است.

خطیب پردیسان افزود: دشمن می‌گوید اگر عفاف را از این سرزمین با هر حیله‌ای بگیریم این‌ها ساقط می‌شوند. اگر جنگ به آن‌ها تحمیل کنید می‌ایستند و نابودتان می‌کنند. ترورشان کنید زنده‌تر می‌شوند، ولو هفده هزار ترور کنید. فقط از یک راه سرنگون و واژگون می‌شوند و آن این که عفاف را از آن‌ها بگیرید. این محال است چون عفاف در جوهر و جنس این سرزمین نهفته است.

رییس بنیاد فقهی مدیریت اسلامی تصریح کرد: اخیراً یکی از اصلاح‌طلب‌ها در کمیسیون فرهنگی رسماً اعلام کرده ول کنید مثل ترکیه شوید! یعنی هم‌نوایی با دشمن. در ۲۱ تیر دو هزار نفر به‌خاطر حجاب شهید شدند، به راهپیمایی‌ها نگاه کنید، خانم‌هایی که آمدند چه یونیفرمی داشتند؟

امام جمعه پردیسان با بیان این که در هر برهه‌ای، چه در شرایط محکوم بودن و چه در شرایط حاکم بودن و نظام داشتن، حفظ ارزش عفاف و حجاب باید در سرلوحه کار انقلابیون باشد تصریح کرد: الآن ما تنبل‌تریم. آن وقت که ما محکوم بودیم برای عفاف خون دادیم. ولی الآن حالمان و احساس مسئولیتمان کم است.

امام جمعه پردیسان با اشاره به اخطار رهبر انقلاب در خصوص اوضاع فرهنگی شهر قم گفتند: ما دوباره باید انقلاب کنیم و نگذاریم پردیسان و قم و جاهای دیگر دچار آلایش شود. ما در این انقلاب هم موفق خواهیم بود.

صوت خطبه ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *