خطبه های نماز جمعه فردو 3 آبان 98

جمعه، 3 آبان 1398

حجه الاسلام اسماعیل پور امام جمعه منطقه فردو در آستانه سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام ص و شهادت امام مجتبی ع و شهادت اما رضا ع ضمن تسلیت این ایام به نکاتی پیرامون وقایع روزهای آخر عمر پیامبر مکرم اسلام اشاره کرد . ایشان با استناد به آیه 144 سوره مبارکه آل عمران گفت : نهضتی که هدف آن هدایت بشر تای قیام قیامت است نمیتواند قائم به شخص باشد و خداوند متعال تکوینا و تشریعا همه پیشبینیها را برای ادامه این جریان انجام داده است . اما خواص ، رجال سیاسی و بعضی از همسران پیامبر ص تاثیر گذاران اصلی بر حوادث و وقایع این روزها بودند و فتنه هایی را  که به تعبیر خود حضرت مانند پاره های شب تاریک جامعه اسلامی را تحت تاثیر قرار داد حاصل همین تحولات چند روزه است .

وی در خطبه دوم به موفقیت اخیر نیروهای نظامی در ساخت و طراحی جت آموزشی یاسین اشاره کرد و این دستاورد را بسیار مهم ارزیابی کرد

در بخش دیگری از خطبه دوم با اشاره به تحولات اخیر لبنان و شباهت زیاد آن به ناآرامیهای قبل از اربعین در عراق گفت : بخوبی پیداست که دشمنان جبهه مقاومت با یاس از آتش افروزی های چند ساله اخیر به این فکر افتاده اند که از مطالبات بحق مردم در کشورهای منطقه سوء استفاده کرده و زمینه شکست یا تضعیف محور مقاومت را فراهم آورند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *