خطبه های نماز جمعه خلجستان 4 تیر ماه 98

سه شنبه، 4 تیر 1398

***خطبه اول***

اوصیکم یا عباد الله و نفسی بتقوی الله  اول خودم و همه شما عزیزان را به تقوای الهی سفارش می کنم و از گناهان برحذر می دارم چون ایام تعلق دارد به حضرت امام صادق علیه السلام لازم می دانم مقداری در پیرامون وصایای آن حضرت در لحظات آخر و هنگام شهادت اشاره کنم به دوچیز توجه داشتن: اول- صله رحم دوم- نماز . آیات 21 و 22سوره رعد خداوند می فرماید : آنان که پیوندهایی را که خداوند به آن امر کرده برقرار مینمایند یعنی صله رحم می کنند در این آیه و آیات دیگر در اهمیت صله رحم آمده است . حضرت امام صادق علیه السلام: ولا تقطع رحمک ولو قطعک قطع رحم نکنید ولو خویشان شما از شما ببرند. قرآن کریم می فرماید: ولاتقل لهما اف حق ندارید به پدر و مادر اف بگویید در روایت آمده است بعضی اولاد ها به خاطر بدیهایشان در حق پدر و مادر بعد از مرگ و کمک نکردن به آنها و قطع رحم کردن عاق پدر و مادر می شوند . دومین سفارش که امام صادق علیه السلام کردند نماز اول وقت است فرمودند: یکی از نشانه های شیعیان ما این است که در وقت نماز به نماز می ایستند. امام صادق علیه السلام درآخرین لحظات عمرشریفشان فرمودند:بستگان من شفاعت ما خانواده به کسانی که نماز را سبک بشمارند نمی رسد.

قرائت سوره: کوثر

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

به نام خداوند رحمتگر مهربان

إِنَّا أَعْطَیْنَاکَ الْکَوْثَرَ ﴿۱﴾

          ما تو را [چشمه] کوثر دادیم

فَصَلِّ لِرَبِّکَ وَانْحَرْ ﴿۲﴾

  پس براى پروردگارت نماز گزار و قربانى کن

إِنَّ شَانِئَکَ هُوَ الْأَبْتَرُ ﴿۳﴾

       دشمنت‏ خود بى‏ تبار خواهد بود

***خطبه دوم***

اوصیکم یا عباد الله و نفسی بتقوی الله باردیگرخودم وهمه شما عزیزان را به تقوای الهی سفارش می کنم . تقوایی که خداوند در قرآن کریم می فرماید: واتقواالله ای مومنین تقوای الهی داشته باشیدیعنی نفستان را از نافرمانی ذات لایزال حق حفظ کنید فرمانبر خداوند باشیدواجبات الهی را انجام داده و محرمات الهی را ترک کنیدو بدانید خدا آگاه است برآنچه که انجام می دهید.

****** مناسبت های هفته ******

هفتم تیرماه روز شهادت شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی (ره) و هفتاد و دوتن از یاران باوفای امام خمینی (ره) که هفته قوه قضاییه نامیده شده است . شهیدانی که توسط منافقین کوردل در دفتر حزب جمهوری جان به جان آفرین تسلیم کردندودر آتش نفاق و کینه دشمنان سوختند را گرامی می داریم. مقام معظم رهبری در جمع رییس و مسؤولان قوه قضاییه ، قوه قضاییه را محور عدالت یادکردند و فرمودند: قوه قضاییه باید کاری کند که مردم احساس امنیت و عدالت پیدا کنند و در رسیدن به حق خود در جامعه امیدوار باشند

**************************************

هفتم تیرماه آغاز هفته افشای حقوق بشری آمریکاست .یعنی از ششم که روز ترور نافرجام مقام معظم رهبری بود تا دوازدهم تیرماه هفته افشای حقوق بشری آمریکا نامگذاری شده است .

**************************************

یازدهم تیرماه شهادت چهارمین شهید محراب آیت الله صدوقی (ره) به دست منافقین کور دل بعداز نماز جمعه یاد این عالم مجاهد که ازارکان انقلاب و یاور امام بودند را گرامی میداریم

دوازدهم تیرماه روز سقوط هواپیمای مسافربری به دست آمریکای جهانخوار که حدود سیصد نفر از فرزندان این کشور به درجه شهادت نائل شدند.

**************************************

درجریان فاجعه هفتم تیردشمنان فکرمی کردن انقلاب درهم می پاشد وحال آنکه نه تنها انقلاب از هم نپاشیدبلکه آنها رسوا شدندوانقلاب رونق بیشتری گرفت وآنچه که دراین زمان اتفاق می افتد از جنس تحریم است حتی حضرت آقا را تحریم کردند که نشانه ی کینه توزی آنها با ولایت است و حتی دفتر آقا و سپاه پاسداران را تحریم می کند سپاه پاسدارانی که پهباد آمریکایی را درآبهای ایران سرنگون کرد . یکی از مقامات آمریکایی گفته بود این کار ایران آمریکا را نگران کرده است . با اشاره به تحریم های آمریکا مقام معظم رهبری این تحریم ها را ظلم بارز به ملت ایران خواندن و فرمودندکه پیروزی نظام اسلامی در همه این توطئه ها از جمله جنگ تحمیلی ،فتنه، نفوذ ،تحریکات تروریستی و دیگر اقدامات خباثت آمیز آمریکا نشانه ی آشکار حمایت پروردگار متعال از این ملت به پا خواسته ایران اسلامی است و افزودند:بخش اصلی اقتدار ملت مرهون اعتقاد عمیق مردم به حمایت های الهی است

**************************************

دوازدهم تیرماه سالروز رحلت مرزبان حریم ولایت و تشیع حضرت آیت الله علامه شیخ عبدالحسین امینی (ره)صاحب کتاب الغدیر در سال 1349 ه.ش را گرامی می داریم .

**************************************

درآستانه ی ماه ذی القعده الحرام هستیم اول این ماه ولادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله است که به روز دختران نامگذاری شده است و آغاز هفته حج می باشد. دهه اول را دهه کرامت نامیده شده است به برکت ولادت امام هشتم حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام در یازدهم ماه ذی القعده و ولادت خواهرش در اول ماه .

هشتم تیرماه بیست وپنجم شوال المکرم سالروز شهادت رییس مذهب تشیع حضرت امام جعفر صادق علیه السلام است . که این مصیبت عظما را به محضر حضرت بقیه الله الاعظم (عج) و مقام معظم رهبری و به امت اسلام و به شما عزیزان در محضر تسلیت عرض میکنم .حضرت امام جعفرصادق علیه السلام فرمودند: خدا رحمت کند کسی که احیا کند امر ما را .یعنی یاد ما کند از ما بگوید مجلس برای ما برپا کند از گفته های ما، از سیره ما، ازمشی ما، از زندگی ما گفته شود و سرمشق زندگی خود قرار دهد.

قرائت سوره : عصر

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ           به نام خداوند رحمتگر مهربان

        وَالْعَصْرِ ﴿۱﴾                               سوگند به عصر [غلبه حق بر باطل]

إِنَّ الْإِنْسَانَ لَفِی خُسْرٍ ﴿۲﴾               که واقعا انسان دستخوش زیان است

إِلَّا الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ ﴿۳﴾

مگر کسانى که گرویده و کارهاى شایسته کرده و همدیگر را به حق سفارش و به شکیبایى توصیه کرده‏ اند

صوت خطبه ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *