خطبه های نماز جمعه خلجستان 31 خرداد ماه 98

پنجشنبه، 6 تیر 1398

***خطبه اول***

اوصیکم یا عباد الله و نفسی بتقوی الله خودم وهمه شما را به تقوای الهی دعوت میکنم.

یکی از مصادیق بارز تقوا ، کمک به امر ازدواج و کمک به تحکیم خانواده است . در اهمیت ازدواج و وساطت در این امر : از دیدگاه اسلام ازدواج دلیل کمال دین است مردی که زن ندارد دینش ناقص است . همینطور زنی که همسر ندارد. ارزش عبادت شخصی که ازدواج کرده هفتاد برابر شخصی است که ازدواج نکرده است. شرایط تحکیم خانواده : کارسازترین عواملی که موجب تحکیم خانواده می شود ازدیدگاه قرآن دو چیز است:   1-عشق و محبت 2-سازگاری

 مستحب است ولیمه دادن برای ازدواج ولی دور از ریخت وپاش و هزینه های سنگین .

قرائت سوره: توحید

***خطبه دوم***

اوصیکم یا عباد الله و نفسی بتقوی الله

خودم وهمه شما عزیزان را به تقوای الهی سفارش می کنم .

****** مناسبت های هفته ******

شنبه اول تیر ماه سالروز تأسیس سازمان تبلیغات به فرمان امام خمینی (ره) در سال 1360 (ه.ش) – که روز تبلیغ و اطلاع رسانی این نامگذاری شد. امام (ره) تبلیغ یک امر مهم در اسلام است.  مقام معظم رهبری: سازمان تبلیغات یکی از حسنات انقلاب است .

**************************************

هفته اول تیرماه آغاز هفته قوه قضاییه ، هفته عدالت نامگذاری شده است. فاجعه بزرگ هفتم تیرماه که منجربه شهادت72 تن به عدد شهدای کربلا که در رأس آن شهید مظلوم آیت الله بهشتی است .مقام معظم رهبری می فرمایند:قوه قضاییه باید در خدمت مظلومین باشد باید مردم احساس امنیت کنند از قوه قضاییه و دادگاه محترم اسلامی در مناطق و رسیدن حق خود در جامعه .امام (ره) :شهید بهشتی مظلوم بود و مظلوم مُرد و خار در چشم دشمنان بود. **************************************

5تیرماه روزجهانی مبارزه با قاچاق و استعمال مواد مخدر . معضل جهانی است که همه باید کمک کنند خانواده ها به نیروهای نظامی و انتظامی کمک کنند.

 6 تیرماه سالروز سوء قصد به جان حضرت آیت الله خامنه ای است در سال 1360 هجری شمسی در مسجد ابوذر تهران . در این روز تروریست های وابسته به استکبار جهانی ایشان را که امام جمعه تهران و نماینده حضرت امام در شورای عالی دفاع بودند مورد هدف قرار دادند .

************************************** 

مقام معظم رهبری در دیدار با نخست وزیر ژاپن: من با ترامپ مذاکره نمی کنم و ایشان را شایسته مذاکره نمیدانم روزنامه نگار آمریکایی در مورد این دیدار می گوید: در صدای رهبر ایران می توان بازتاب این جمله ی آیت الله خمینی را شنید که گفت آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. 

************************************** 

1 تیرماه روز صرفه جویی در مصرف آب و امسال هم روز صرفه جویی در مصرف برق هم هست فراوان مصرف کردن خلاف دستورات اسلام است . اسراف حرام است .امام (ره) اگر لیوان آبی به دستشان می دادند اگر نصف آن را می خوردند نصفه دیگر نیاز نبود یک دستمال روی آن میگذاشتند تا مرحله بعد استفاده کنند.

قرائت سوره : عصر

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ           به نام خداوند رحمتگر مهربان

        وَالْعَصْرِ ﴿۱﴾                               سوگند به عصر [غلبه حق بر باطل]

إِنَّ الْإِنْسَانَ لَفِی خُسْرٍ ﴿۲﴾               که واقعا انسان دستخوش زیان است

إِلَّا الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ ﴿۳﴾

مگر کسانى که گرویده و کارهاى شایسته کرده و همدیگر را به حق سفارش و به شکیبایى توصیه کرده‏ اند

صوت خطبه ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *