خطبه های نماز جمعه خلجستان 22 آذر ماه98

جمعه، 22 آذر 1398

***خطبه اول***

حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه بخش خلجستان پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان کردند:

1- امیرالمؤمنان مولای متقیان در نهج البلاغه خطبه ای دارندبه نام متقین که یک دوره اخلاق دراین خطبه آمده است. این خطبه به خطبه همام معروف است. حضرت علی علیه السلام می فرماید: انسانهای با تقوا دارای فضیلتها هستند در دنیا به صفات نیکو و پایه های بلند فضل هستند. سخنان انسان باتقوا از روی راستی است.انسان باتقوا مراقب گفتار و رفتارش می باشد. در فراض های اولیه خطبه متقین می فرماید:سخن گفتن انسانهای پرهیزگار خطا نیست ولی گفتارشان به حق است . درقرآن کریم غیبت کردن همچون خوردن گوشت برادردینی ات است. آبروی کسی باغیبت رفت جایش پرنمی شود. دربعضی روایات آمده است: عبادت غیبت کننده مورد قبول خوانده نمی شود.

قرائت سوره: عصر

***خطبه دوم***

حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه بخش خلجستان پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان نمودند:

1-یکی از نعمتهای بزرگ الهی امر به نماز جمعه است. امام راحل عظیم الشأن ما می فرمودند: نماز جمعه یک نعمت بزرگی است که خداوند متعال به ما امر کرده است. مقام معظم رهبری فرمودند: نماز جمعه قرارگاه ایمان،تقوا،بصیرت و اخلاق وفرمودند: همه مدیران دستگاه های اجرایی در این قرارگاه نقش داشته باشند. رسول اکرم صلی ا…علیه وآله فرمودند: علت اینکه خداوند روز جمعه را جمعه نامیده است برای این است که خداوند سبحان همه موجودات از اولین و آخرین را جمع کرد و از آنان نسبت به ولایت امیرمؤمنان پیمان گرفت.

****** مناسبت های هفته ******

 2- بیست و دوم آذر سالروز حمله به منزل آیت ا… شیخ ابراهیم زکزاکی عالم مجاهد شیعیان نیجریه که در اثر این حملات بیش از هزار نفر از شیعیان به دست عمال جنایتکار آن منطقه به شهادت رسیدند. از حصر خانه به زندان بردند. درخواست می کنیم از مجامع بین المللی  برای کمک انتقال ایشان به خارج از نیجریه برای معالجه . دومین درخواست: از کنفرانس اسلامی برای مطالبه از رییس جمهور نیجریه برای آزادی شیخ زکزاکی و همسرش. سومین درخواست: از دولت جمهوری اسلامی ایران برای تلاش بیشتر و مؤثرتر برای آزادی و معالجه شیخ زکزاکی و همسرش. چهارمین درخواست: محکوم کردن انتقال ایشان به زندان عمومی. پنجمین درخواست: آزادی سریع و بی قید و شرط شیخ وهمسرش که از چند بیماری رنج می برند.

3-بیست و هفتم آذر شهادت عالم مجاهد منادی وحدت حوزه و دانشگاه حضرت آیت ا… دکتر مفتح به دست گروهک آمریکایی فرقان است که در سال 1358ه.ش به شهادت رسید.

قرائت سوره :کوثر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *