خطبه های نماز جمعه جعفریه 8 آذر 98

چهارشنبه، 13 آذر 1398

بنام خدا

خطبه اول :

در ادامه خطبه های قبل در مورد استقامت در راه خدا امام جمعه محترم شهر جعفریه جناب حجت الاسلام و المسلمین  دهقانی آیه های از سوره فصلت را قرائت نموده و به تفسیر ان پرداختند.

ثابت قدم بودن در درین ، کسانی که استوار هستند در دین خود ، تقوا در وجود آنها نهادینه شده است ، و به هر چیزی متزلزل نمی شوند و روحیه خود را در حوادث روزگار از دست نمی دهند ، باور نموده اند که زندگی دنیا فراز و نشیب دارد ، یک روز به کام است و روز دیگر نه

اولیا خداوند کسانی هستند که بدون واسطه با خدا ارتباط دارند و آنها دیگر به خاطر مادیان خوفی ندارند ،  و اگر خوفی هم داشته باشند نسبت به آخرت است ، مومنین و اهل با تقوا همیشه در خوف و رجاء هستند .

سپس امام جمعه محترم حدیثی از امام علی (علیه السلام) قرائت نمودند که مضمون آن این بود که : انسانی که خودش را شناخت و هدفش آخرب است ، اگر چه در دنیا زندگی می کند به آنطرف نظر دارد .

افسردگی و یادس انسانها به خاطر این پیش می اید که از خدا فاصله گرفته اند ،  و کسانی که خدا را شناختند به رستگاری بزرگ می رسند ، رستگاری بزرگ یعنی اینکه مومن دچار افسردگی نمی شود.

خطبه دوم

  1. امام جمعه محترم ابتدا ماه ربیع الثانی و میلاد حضرت امام  حسن عسگری (علیه السلام) و عبد العظیم حسنی را تبریک گفتند .
  2. دیدار مقام معظم رهبر در جمع بسیجیان که علاوه بر حضور موثر بسیجیان در دفاع مقدس نقش سازندگی بسیج را متذکر شدند .
  3. حوادث روزهای پایانی ماه آبان و خساراتی که به کشور وارد شد و ورود به هنگام مقام معظم رهبری در این مقوله که باید حقا و انصافا آنرا از معجزات رهبری به حساب آورد .
  4. و نیز حضور گسترده مردم با بصیرت و در صحنه برا برچیدن فتنه گران که به صورت خود جوش انجام شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *