خطبه های نماز جمعه جعفریه 31 خرداد ماه 98

جمعه، 31 خرداد 1398

بنام خدا

خطبه اول : پس از سفارش به تقوا

در ادامه بحث برشماری نعمت های خدواندی بر امت برتر این هفته نیز امام جمعه محترم بخش جعفراباد جناب حجت السلام و المسلمین دهقانی به ایراد سخنرانی پرداختند .

امام علی علی (علیه السلام) : اگر کسی اهل دنبا بود ، دنیا انسان را از دین بر میگرداند ، نتیجه ی دنیا گرایی این است که دنیا انسان را از دین خارج می کند. امروز مشکلات جامع بشری این است که که دین در آن جای ندارد و همه ماده گرایی می باشد و همه مادی هستند و اگر کسی دیندار نبود و دچار مادی گری شد دچار سه نوع ظلم می باشد.1-ظلم زور2-ظلم زر 3-ظلم تزویر

1-ظلم زر: مثل ظلم عربستان که فقط پول دارد با پول ظلم می کند با پول بمب می خرد و بر سر مردم بی دفاع یمن می ریزد ، پول دارد و تمام منطقه را درگیر جنگ می کند .

2-ظلم زور: مثل امریکا که هر کجا جنگی وجود دارد حتی هر کجا دعوای خانوادگی هم وجود دارد باز هم یک طرف آن همین آمریکای جنایتکار است ، استکبار جهانی ظالم زورگوست .

3-ظلم تزویر : مثل همین کسانی که در خود جمهوری اسلامی وجود دارند و طرفدار استکبار و آمریکان و خواهان مذاکره با استکبار مثل همین برجام نافرجام که چقدر هزینه نموند و آن را عملی نمودند و در آخر چه شد آمریکا از آن خارج شد و به 4+1 تقلیل پیدا نمود و سپس همان 4 کشور با وعده های تو خالی و پوچ یک سال وقت تلف نمودند و با تزویر وارد شدند و هیچ یک از خواسته های جمهوری اسلامی را انجام نداند این یعنی ظلم تزویر ، ظلم تزویر همین به اصطلاح خیرخواهان داخلی که کارهای  آمریکا و متحدانش را موجه می دانند .

خطبه دوم : بعد از سفارش به تقوا

امام جمعه محترم ابتدا خیر مقدمی عرض نمودند خدمت معاون بهره برداری آبفای استان قم و از زحمات ایشان و تمامی همکاران قدردانی نمودند و به خاطر همین امام جمعه محترم همه را به صرفه جویی در آب و پرهیز از اسراف دعوت نمودند ، و فرمودند چون هم اینک در نعمت هستیم نمیدانیم قدر آب چیست اگر یک روز بدون اعلام قبلی آب یک شهر قطع شود آنوقت قدر آب را بهتر می فهمیم .

مناسبت اول :هفته ای که گذشت معرفی بخشدار جدید در بخش جعفرآباد بود و امام جمعه محترم از خدمان جناب اقای حسن زاده بخشدار پیشین تشکر کردند و ایشان را فردی خدوم مرم کاری و با اخلاق و مردمی معرفی نمودند . و برای بخشدار جدید نیز ارزوی موفقیت در کارها نموده و آرزو نمودند با همیاری سایر مسئولین امور را به نحو احسنت ـ چون بخشدار پیشین ـ به پیش ببرند .

مناسبت دوم : اول تیر ماه سالروز تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی که به دلیل ضیق وقت مفصلا در هفته ی بعدی در این باره صحبت خواهند نمود .

مناسبت سوم : ورود و تجاوز پهباد آمریکایی به مرزهای ایران و هدف قرار گرفتن این پهپاد متجاوز از سوی سپاه که امام جمعه ی محترم از سپاه قدر دانی و تشکر نمودند . و فرموند جمهوری اسلامی ایران قویتر از آنست که کاری انجام دهد و بگوید من نبودم ،  پهباد تجاوز نموده و قاطعانه مورد هدف قرار گرفته و سرنگون شده  ،این از قدرت جمهوری اسلامی ایران است پس آمریکا نیز ایران را متهم نکند به دست داشتن در زدن کشتی های نفتکش منطقه که اگر کار ایران بود حتما ، همچون سرنگون کردن پهباد اعلام می نمود. سپس به نقل قول از فرمانده سپاه فرمودند : اگر تجاوزی به مرزهای ایران انجام شود این تجاوز راه برگشتی نخواهد داشت.ایران نیازی به حاشا کردن ندارد . در آخر امام جمعه محترم مجدداً از فرزندان برومند سپاه پاسداران تشکر و تقدیر نمودند .

صوت خطبه ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *