خطبه های نماز جمعه جعفریه 28 تیر ماه 98

جمعه، 28 تیر 1398

خطبه اول

بعد از سفارش به تقوا امام جمعه موقت شهر جعفریه جناب حجت السلام و المسلمین محمد پورسعادتی فرمودند :

همه ی چشمها در قیامت گریان خواهند بود مگر سه چشم :

1-کسانی که شب بیدار بودند ، خیلی از مردم شب بیدارند مثل کسانی که تا صبح شب نیشینی میکنند اما این نظر خداوند نیست کسانی هستد که تا صبح با وسایل ارتباطی مثل موبایل خود هستند این هم مصداق روایت نیست ، اما کسانی هستند مثل پرستارها ، سربازان اسلام و مرزبانان کارگران معادن بخاطر در اوردن لقمه ای حلال و همچنین انان که مشغول نماز و عبادتند ، مصداق آیه اینها هستند.

2-دومین چشم چشمی که به خاطر خوف خداوند گریه کرده است گریه می کند .

3-چشمی که با مواجه با نامحرم نگاه نکرده ، نگاه به حرام نکرده است .

امام صادق (علیه السلام) : از مهمتری چیزها که خداوند به بندگانش واب کرده ذکر خداوند است ، مراد از ذکر ، ذکر کلامی نیست منظور از ذکر این است که اگر انسان با حرام و حالا خداوند روبرو شد ، راه درست و رفتار درست را برگزیند .

امام صادق (علیه السلام) : ارزش کار خیر به اینست که انسان حرام را ترک کند یعنی خداوند کار نیک را فقط از متقین قبول میکند .

خطبه دوم :

مناسبت اول :  امام جمعه موقت بخش جعفراباد قم جناب حجت السلام و المسلمین محمد پورسعادتی در خصوص سخنان رهبری در جمع ائمه جمعه کشور اشاره نمودند که رهبری معظم (مدظله العالی) انتقاد شدیدی از رفتار طلبکارانه اروپائیها در حفظ برجام داشتند که 14 ماه از خروج آمریکا زا برجام گذشته و آنها ـ اروپائیها ـ چه کردند ؟ به هیچ یک از 11 تعهد خود عمل نکردند .

همچنین : دل بریدن ملت و مسئولان از بیرون و بیگانگان موجب جوشش از درون شده است .

و ایضا ً : جمهوری اسلامی و عناصر مومن آن دزدی دریایی انگلیس این  روباه پیر  را بی پاسخ نخواهند گذاشت .

مناسبت دوم : امام جمعه موقت محترم اشاره ای نمودند به مطالب و فعالیت های انتقادی نظام که حدود 70 درصد ان مربوط به منافقین می شود که در این زمینه فعال هستند و با سایتها و تبلیغهای خود سعی در ایجاد انحراف ذهنی جوانان دارند تا جایی که دیده شده بعضی از خانواده ها و والدین به واسطه ی فرزند خود که در فضای مجازی فعال هستند و اسیر این گونه فعالیتها شده اند  ،تاثیر پذیرفته اند که این جای تاسف دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *