خطبه های نماز جمعه جعفریه 14 تیر ماه 98

جمعه، 14 تیر 1398

بنام خدا

خطبه اول : بعد از سفارش به تفوا

امام جمعه محترم بخش جعفراباد جناب حجت السلام و المسلمین دهقانی بخاطر هفته ی عفاف و حجاب این هفته درباره ی این موضوع به ایراد سخنرانی پرداختند که مشروح آن به شرح ذیل می باشد :

پیامبر اکرم (صلی ا… علیه و آله) : آنکس که زندگی اش را می تواند بچرخاند و تکدی گری کند بر مردم حرام است کمک کردن به آنها .

یکی از حالات زیاب مومن ، عزت نفس است .

ارزش هر انسان به همت اوست هر انسانی همتش بالا بود ارزش بالاتری دارد ، عفت هر کس به غیرت واوست و سپس امام جمعه محترم از اهالی بخش بخاطر حفظ حجاب تشکر نمودند .

طبق رواتی : زکات جمال و زیبایی ، عفیف بودن است ، زیبایی یک زن فقط برای شوهرش باید باشد .

انسانی که عفیف دارای این ویژگی هاست : عزت نفس دارد ، عفت کلام دارد عفت بطن دارد و عفت شهوت … کسانی که اینا را رعایت کنند کسانی هستند که می شود به آنها عفیف کفت و هر کس که عفیف باشد عزت نفس دارد .

خطبه دوم : بعد از سفارش به تفوا

امام جمعه محترم اتبدا تولد کریمه اهل بیت حضرت معصومه (سلام ا… علیها) را تبریک عرض نمودند . همچنین اشاره نمودند به هفته ی کرامت از اول دیقعده تا یازدهم تولد امام رضا (علیه السلام) .

سپس امام جمعه محترم فرمودند هفته ی اول ذی القعده الحرام به هفته ی حج معروف است و این هفته را هفته ی حج نیز می نامند .

سپس اشاره ای داشتند به سخنان مقام معظم رهبری مدظله العالی در این خصوص که :هر حاجی ایرانی نماینده ایست از طرف جمهوری اسلامی ایران در این مراسم ، هر حاجی ایارنی باید با رفتار خود باید به جمهوری اسلامی ارزش ببخشید . ابعاد سیاسی حج مطابق با تعالیم اسامی است و نشانه های سیاسی بودن حج وحد است از ابعاد سیاسی بودن حج به فریاد مظلومین رسیدن است و یا همین برائت از مشرکین ، اینها باید در حج انجام شوند .

سپس امام جمعه محترم نیز فرمودند حاجی ایرانی باید اگر خریدی انجا انجام میدهد از بازار ایرانی ها باشد نباشد که یک حاجی با این وضعیت اقتصادی از ایران پول ببرد و در بازار آنها خرج دارد ، یا این نباشد که مغازه دار انجا مغازه را تعطیل کند برود نماز و حاجی ایرانی هنوز آنجا باشد بخاطر خرید این واقعا یک درد بزرگی است .

سپس امام جمعه محترم اشاره ای نمودند به سخان ، ترامپ که ما باید نیروهایمان را از خلیج فارس خارج کنیم این یعنی قبول شکست . سپس امام جمعه محترم فرمود چند دلیل دارد که آمریکا شکست خودره است :

1-از تعهداتی که به همپیمانان کشورهای خلیج فارس برگشته است 2-کسی که اعلام خرج می کند علامت شکست را  … 3- عامل سکست آمریکا جمهوی اسلامی است . 4-سرنگونی پهباد فوق پیشرفته آمریکا

امروز زمان ، زمان بزن در رو نیست آمریکا باید بداند اگر یکی بزند حداقل ده تا خواهد خورد .

و یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس نیست به تازگی اعالم کرده که نیروهایش را از یمن خارج خواهد کرد . همه اینها ، نتیجه مقاومت و ایستادگی است . اگر ایستاده هیم موفق میشویم .

مقام معظم رهبری : روزی که ابر قدرتهای دنیا مقابل ایران زانو می زنند دیر نیست .

صوت خطبه ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *