***خطبه اول***

حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه بخش خلجستان پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان کردند:

1- خداوند متعال برای اینکه انسان به کیفر عدل الهی مبتلا نشود با تعبیرهای گوناگونی در قرآن کریم به انسان گوشزد می کند: به یاد نعمت حق باشید فراموش نکنید نعمتهای خدا را. گاهی با تعبیر (واذکروا نعمت ا…علیکم):ای مؤمنین یاد کنید نعمت خدا بر شما. بزرگترین شکر نعمت الهی یاد نعمت خداست. گاهی هم با تعبیر (واشکروا) آمده است. ای مؤمنین شکرگزار نعمتهایم باشید. گاهی هم می فرماید: (و اما بنعمت ربک فحدث):خداوند دوست دارد چون نعمتی به بنده اش داد اثر آن را در آن ببیند. از اقسام کفران نعمت الهی، کتمان نعمتهای الهی کردن است.

 2- در آستانه ایام ا… پیروزی انقلاب اسلامی و ایام ا… دهه فجر، روزهای شکوفایی انقلاب هستیم. باید یاد کنیم ، تجلیل کنیم. کشورهای دیگر از انقلاب ما درس بگیرند.

3- عراق اسلامی مجلسش تصویب می کند که باید آمریکا از عراق خارج شود. علناً اعلام کرد: من سردار حاج قاسم سلیمانی را ترور کردم. خیلی جهالت و رذالت است برای یک کشوری که علناً بگوید آن هم در کشور دیگری. از نعمت ویژه الهی، نعمت بزرگ ولایت است. مطابق آیه (الیوم اکملت لکم دینکم و…) در روز عید غدیر بعد از تعیین جانشینی امیرمؤمنان علیه السلام به جانشینی پیامبرصلی ا… علیه وآله این آیه را نازل کرد. در روایات ،ولایت به عنوان پایه های اساس دین آمده است.

4-امام محمدباقرعلیه السلام می فرماید: اسلام روی پنج پایه استوار است: نماز،روزه،زکات،حج،ولایت. حضرت رسول اکرم صلی ا…علیه وآله فرمود: هر کس خداوند بر او منت نهاده و شناخت ولایت اهل بیت علیهم السلام را نصیب او نموده به یقین تمام خیروخوبی را بر او جمع کرده است. در قرآن در جای دیگر می فرماید:(واذکرهم بایام ا…):روزهای خدا را یادآوری کنید. حضرت امام خامنه ای فرمودند: روزی که حاج قاسم سلیمانی رو دست صدها میلیون انسانهای آزاده در ایران و عراق برای تجلیل از این مدافع حریم ولایت آمده بودند،درباب سیلی محکم زدن ایران اسلامی به انتقام از خون این شهیدان فرمودند: این کفایت نمی کند. خروج آمریکا از کشورهای اسلامی باید باشد.

قرائت سوره: کوثر

***خطبه دوم***

حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه بخش خلجستان پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان نمودند:

1- اگر نصرت الهی،توفیقات الهی،هدایت الهی،عنایت الهی،عنایت ائمه معصومین علیهم السلام را          می خواهیم باید با تقوا باشیم. اگر فرج و گشایش در مسائل شخصی و اخروی خودمان می خواهیم باید تقوای الهی پیشه کنیم. در نماز جمعه آنچه مهم است ،توصیه به تقواست.

****** مناسبت های هفته ******

 2- خدا را سپاسگزاریم که در این هفته شاهد نزول فراوان برکات الهی بودیم. سیلی که ویران کرد چند استان را و خسارات فراوانی زد، همه باید به فرمایش مقام معظم رهبری به میدان بیاییم.

3- بیست و هفتم دیماه روز شهادت فداییان اسلام جناب حجت السلام نواب صفوی،شهید طهماسبی ، برادران واحدی و ذوالقدر از فداییان اسلام. این روز را گرامی می داریم و هر چه داریم از پیروزی انقلاب به خاطر خون این شهداء است.

4- بیست ونهم دیماه،روز غزه است. روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین در تاریخ انقلاب اسلامی ما ثبت شده است. مقام معظم رهبری در تبیین بی بدیل حاج قاسم سلیمانی در قضیه فلسطین فرمودند: آمریکایی ها می خواستند قضیه فلسطین را به فراموشی سپرده شود. اسراییل باید باشدو قدرت اسراییل. اما این مرد بزرگ شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی دست فلسطینی ها را پر کرد.

5-در این هفته با توجه به بروز حادثه تلخ سقوط هواپیما، موجب شد بزرگی وعظمت سیلی سخت ایران  و فرزندان دلاور سپاهی ما ،یک منطفه تحت الشعاع قرار دهد. که این سیلی هیمنه دروغین شیطان بزرگ را در هم شکست. در87سال گذشته نظیر نداشته است. یاد این نخبه ها این شهداء که در این حادثه جان به جان آفرین تسلیم کردند را گرامی می داریم. سرداران عزیز سلامی ،حاجی زاده پیش مرگ مردم هستند وجانشان را برای مردم فدا می کنند. کشور ما به این پاسداران،نیروهای مخلص ،ارزشمند نیاز دارد امروز بیعت مجدد با مقام عظمای ولایت و رهبری حضرت امام خامنه ای در نماز جمعه تهران داشتند. یاد همه شهیدان عزیز به خصوص شهید مدافع حرم شهید دکتر مصطفی محمد میرزایی که از مدافعین حرم بود که افتخار مردم دستجرد و بخش خلجستان هستند را گرامی می داریم.

6-باید این حمله موشکی سپاه به مقر بزرگ آمریکایی ها را کوچک فرض نکنیم. چقدر مهم و دقیق بود. آمریکایی ها گیج بودند،نتوانستن کاری بکنند و دست صلح دراز کردند که مثل مذاکرشون دروغ است. به فرموده مقام معظم رهبری: مذاکره با دشمن،نخواهیم داشت. تا نابودی دشمنان در مقابل آنها ایستادگی خواهیم کرد.

قرائت سوره :اخلاص