خطبه های نمازجمعه 5 مهر 98

جمعه، 5 مهر 1398

***خطبه اول***

حضرت حجت الاسلام والمسلمین محمد میرزایی امام جمعه موقت بخش خلجستان پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان کردند:

1-خداوند تبارک وتعالی در قرآن کریم اصل را برحفظ کرامات انسانی قرارداده است. کرامات انسانی به دست نمی آید مگراینکه انسان دستورات الهی را انجام دهد.

 2-آیه 83 سوره بقره دو اصل را بیان می کند: اول تأکیدزیاد براقامه نماز و دعوت به برپایی نماز هست. هرکجا نماز و فرهنگ نمازحاکم باشدبالاترین امنیت درآن جامعه حاکم است. امیرالمؤمنین علیه السلام می فرماید: من بهشت را برای شش گروه تضمین می کنم یکی از آن شش گروه کسی که در راه نماز جمعه عجلش فرا برسد. حضرت علی ابن موسی الرضا در کتاب نصایح می فرماید: خداوند سه چیز را با سه چیز دیگر می پذیرد اول اینکه نماز را با زکات می پذیرد . امام صادق علیه السلام می فرماید: دنیا را تشبیه    می کند به یک اندام سر آن کِبر است ،چشم آن آز است یعنی مزاحمت برای مردم .گوش آن ولع است هرصدای را می شنود به جزصدای حق. زبان آن ریا است دست آن شهوت است پای آن عُجب است قلب او غفلت است کسی که مُحب دنیا باشد قلب اوغفلت است و ثمره ی همه اینها زوال و نابودی است . اگر نمازدر جامعه حاکم باشد بی بندوباری ، بی حیا، بی حجابی ، دروغ ، گرانی،رشوه و … می رود ولی اگرنمازحاکم نبود شیطان کِبر،ریا،شهوت،غفلت می آورد.

قرائت سوره: توحید

***خطبه دوم***

 حجت الاسلام والمسلمین محمد میرزایی امام جمعه موقت بخش خلجستان پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان کردند:

تقوا راه بندگی به انسان می آموزد منشأ کرامات انسانی است. تقوا انسان را در دو دنیا عزیز می کند.

****** مناسبت های هفته ******

1-هفته دفاع مقدس را داریم .قدردانی از فرماندهان شهید دفاع مقدس را داریم از شهداء و فرماندهان عزیزی که جنگ را رهبری کردند.

2- پنج مهر شکست حصر آبادان در عملیات ثامن الائمه داریم دراین عملیات هم محاصره آبادان شکسته شد و هم حدود 154کیلومتر مربع از سرزمین اسلامی که در اشغال دشمن متجاوز بود آزاد شد.

3- دردیداری که حضرت آقا با اعضای مجلس خبرگان رهبری داشتند این جمله را فرمودند نام شهداء در هرکجا که باشد موجب افتخار و عظمت و سربلندی است و تاقیام قیامت در آسمان ولایت می درخشد.و برای همه نسل نوید سربلندی را به ارمغان می آورد.

4-حضرت امام (ره) در باب دفاع مقدس یا جنگ 8  ساله فرمودند: ملاک و معیار ما پیروزی نیست عمل کردن به دستورات دین است مهم این است ما به وظیفه عمل بکنیم .

5- در سفررییس جمهور به نیویورک که خبرنگاران و رسانه هایی که سؤالهایی متعددی را از رییس جمهور داشتند که ایران را در زمره تروریسم قرار دادند. هدف دشمن براندازی نظام جمهوری اسلامی طبق قاعده ای که دارند است.

6- یکی از مشکلات ما در منطقه بحث بهداشت و درمان است که داروخانه شبانه روزی را بخشدار محترم و شورای شهر حل کردند.

7- درمانگاهی که هست یک درمانگاه شبانه روزیی بشود مشکلات بهداشتی و درمانی که مردم دارند چکارکنند و مسؤلین باید مقداری فکر کنند.

8- آغاز ماه صفر که اول ماه صفر کاروان اهل بیت کاروان اسرای کربلا به شام رسیدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *