خطبه های نمازجمعه 20 دی 98

جمعه، 20 دی 1398

آیت الله سیدصمصام‌الدین قوامی، امام جمعه پردیسان قم با امام جمعه پردیسان قم، در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه مورخ 20 دی‌ماه 1398 با اشاره به فضایل و ویژگی‌های سردار شهید قاسم سلیمانی گفتند: چه‌قدر جالب بود صف مراجع برای بوسیدن تابوت او در حرم. آدم باید حر باشد تا از پرندگان هوایی بالاتر برود. او به هم‌سرش می‌گوید روی قبرم بنویسید سرباز، مبادا از این درجه‌ها بنویسید. این القاب و عناوین فریبا است و به جایی نمی‌رساند. این‌ها آدم را منفور می‌کند نه محبوب.

ایشان افزودند: در همه‌ی حرم‌ها طواف کرد، عتبات عالیات، حرم امام رضا و حضرت معصومه علیهماسلام. هفت شهر عشق. او کبوتر حرم بود، چه‌طور به حرم نرود؟ این برای ما طلبه‌ها درس نیست؟ برای ما مسئولین درس نیست؟ برای مانخبگان و مقامات درس نیست که اگر چنین سرنوشتی می‌خواهید باید آزاد شوید، تخففوا تلحقوا.

خطیب پردیسان یادآور شد: بین شهدای ایرانی و عراقی تفاوتی نیست و هر دو دسته  برای دفاع از مرز های کشورشان شهید شدند.

وی در ادامه با یادآوری حماسه‌ی کربلا و شباهت این واقعه با زمان هم اکنون فرمودند: ما باید هم اکنون به یاری امام حسین زمان بپردازیم و پشت ولایت فقیه باشیم.

آیت الله قوامی در ادامه گفتند: امریکا در هیچ زمانی برتر از ایران نبوده و در چند سال قبل هیچ کشوری نتوانسته به امریکا جنگ کند جز ایران در چند روز اخیر با حمله به پایگاه عین الاسد. این حمله در زمانی بود که هنوز پیکر سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی دفن نشده بود، ایران با این حمله نشان داد که هنوز قاسم زنده است و این حمله سپاه همزمان با ساعت ترور شهید سلیمانی بود.

خطیب پردیسان با یادآوری شکست‌های امریکایی‌ها در جنگ‌های مختلف گفت: ما همه‌ی توطئه‌های امریکا را شکست دادیم. هیچ کدام به اندازه این حمله شیرین و موثر نبود. نامه‌ی رسمی نوشتند که بدون پیش‌شرط آماده‌ی مذاکره هستیم! کو آن ابرقدرتی و صولت‌تان؟

امام جمعه‌ی پردیسان تأکید کرد: ما ابرقدرتیم. ابرقدرت کسی است که می‌زند، اما جرئت نمی‌کنند بزنندش. این برای ما اتفاق افتاد. ما همه را از این سردار عزیز داریم.

وی با تأکید بر این‌که راه اهل بیت قاطعانه ادامه پیدا خواهد کرد در خصوص انتخابات مجلس گفت: آدم می‌شنود برای رفتن در یک لیست چه‌‌قدر اختلاف می‌کنند. وای بر شما. مثل قاسم باشید. وعده صادق بدهید، اگر مردش هستید وعده بدهید. این صندلی‌ها دوام ندارد. اگر نتوانید حق آن را ادا کنید برای‌تان به جهنم تبدیل می‌شود.

آیت الله قوامی با اشاره به سال‌روز شهادت میرزاتقی‌خان امیرکبیر گفتند: رهبری گفتند او کارهای بزرگی کرد ما هم باید مثل او کارهای بزرگی بکنیم. آقای اراکی می‌گویند در خواب او را دیدم و گفتم به فکر چه هستی؟ گفت به فکر حسین‌ام. وقتی رگ‌هایم را زدند تشنه شدم، تا می‌خواستم به آن‌ها بگویم آب به من بدهید به یاد لب‌های تشنه‌ی حسین افتادم. خداوند دولت‌مردان ما را هم مثل او خادم و دل‌سوز قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *