خطبه های نمازجمعه پردیسان 8 آذر 98

چهارشنبه، 13 آذر 1398

آیت الله سیدصمصام‌الدین قوامی، امام جمعه‌ی پردیسان قم در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه، مورخ 8 آذرماه 1398با اشاره به روز دهم آذرماه، سال‌روز شهادت شهید مدرس گفتند: او از سوی آخوند خراسانی برای نظارت بر مجلس انتخاب شد و یک‌تنه نقش شورای نگهبان را ایفا می‌کرد. او یک لحظه دیکتاتوری رضاخان را قبول نکرد. او جمله‌ای دارد که گفت سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ماست. یعنی سیاست ما دروغ و فریب و جنجال در آن نیست.

خطیب پردیسان افزود: ما مثل غربی‌ها نیستیم که سیاست‌شان ضد دیانت و اخلاق است. باید به هر قیمتی به مجلس بروی، مهم نیست از چه طریقی! باید بروی! این جمله امام را عاشق مدرس کرد.

استاد حوزه‌ی علمیه‌‌ی قم با اشاره به مفاد متن سوگندنامه‌ی نمایندگان مجلس و نزدیکی انتخابات مجلس خاطرنشان کردند: یکی از مبانی جمهوری اسلامی ولایت فقیه است. چرا وقتی ولی فقیه در مجلس ششم حکم حکومتی داد قهر کردید؟ این‌جا ولایت مطلقه‌ی فقیه حاکم است. اگر ولی فقیه بالای سر مشروطه بود انحرافات پیدا نمی‌شد، پدر امت است، مواظب شماست. او عادل و عالم است، هوس‌ران نیست.

آیت الله قوامی تأکید کرد: مجلس باید روبه‌روی نظام سلطه بایستد، نه این‌که یک خانمی بیاید همه بریزیم با او سلفی بگیریم! مدرس کجاست؟ کو رجایی؟ کو باهنر؟ کو بهشتی؟

امام جمعه‌ی پردیسان با بیان برخی از آفات رقابت‌های انتخاباتی گفت: امانت‌دار باشید، خیانت در امانت نکنید، مردم شما را نمی‌بخشند و نفرین‌تان می‌کنند. همه‌ی شما نمایندگان باید از استقلال این سرزمین دفاع کنید. می‌توانید بیایید، نمی‌توانید نیایید. یکی از پشت صحنه نگوید تأکید می‌کنم به این و آن رأی بدهید! یک مشت آماتور را وارد مجلس کردید که خود این اصلاح‌طلب‌های مفلوک گفتند این مجلس ضعیف است، ما برای این‌که آن‌ها نیایند این‌ها را معرفی کردیم! این اوج خیانت است.

خطیب پردیسان با انتقاد از وعده‌های نامشروع برخی نمایندگان برای کسب آرای بیش‌تر گفت: چرا به دخترها می‌گویید اگر ما بیاییم حجاب را آزاد می‌کنیم؟ خائن‌ها! چرا عفاف را که جزء ارزش‌های اسلامی است و شما برای حفظ‌اش قسم خورده‌اید این وضع را دارد و بعد از هر انتخاباتی روسری‌ها عقب می‌رود؟ چون شما به خاطر قدرت‌طلبی و ثروت‌جویی و جاه‌طلبی سست کردید خائن‌ها.

وی افزود: در این قدرت چیست که باید برای جذب رأی خاکستری ارزش‌های سفید را فدا و فنا کرد؟ امام می‌گفت مثل مدرس باشید! یک سماور و یک استکان و یک گلیم بیش‌تر نداشت. می‌توانست در برابر رضاشاه تسلیم شود، ولی این کار را نکرد. امروز نام‌اش بر تارک این انقلاب و مجلس شورای اسلامی می‌درخشد.

خطیب جمعه‌ی پردیسان یادآور شد: رهبری فرمودند استقلال یعنی آزادی یک ملت. زمانی شمال این کشور دست روس و جنوب‌اش دست انگلیس بود و می‌آمدند و می‌رفتند چون صاحب نداشت. عراق هم هنوز استقلال‌اش کامل نیست، می‌آیند در کشور و پادگان‌شان و می‌روند. دولت آن گفته است من از ایران و حشدالشعبی دست بر نمی‌دارم، سگ‌های تربیت‌شده‌اش را برای آتش زدن کنسول‌گری می‌فرستد.

آیت الله قوامی با برشمردن ویژگی‌های مجلس مطلوب گفت: مردم! به وعده‌ها خیلی اطمینان نکنید. دقت کنید به چه کسی باید رأی داد. هم اصول‌گراها ولایت فقیه را زیر پا گذاشتند و هم اصلاح‌طلب‌ها. چون هر دو قدرت‌طلب‌اند. ما باید تابعان محض ولایت فقیه را انتخاب کنیم. این هر دو اسم جعلی است، از کجا آمده است؟ کی گفته؟ بیش‌ترین مخالفت با مدیریت اسلامی در زمان اصول‌گراها می‌شد. می‌گفتند قبول داریم و مانع ایجاد می‌کردند. هر وقت برای مدیریت طرح اسلامی می‌دهید، بیش‌ترین مخالفت از همین ناحیه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *